دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ 24 July 2017
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
نکاتی پیرامون بیانات رهبر انقلاب در روز کارگر ؛
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۰
۰
اگر دشمنان قسم خورده این مرز و بوم صرفا اندکی در دفاع ملت ایران از آرمانهای انقلاب تردید داشتند، تا کنون دهها بار به مواجهه نظامی مستقیم با انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن پرداخته بودند. با این دشمن با کمال ناامیدی به این نتیجه رسیده است که علقه ملت ایران نسبت به نظام و آرمانهای انقلاب، علقه ای عمیق و وسیع است.
 
سرویس سیاسی  اخبار ویژه: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، با انتقاد از کسانی که حضور خود را موجب دور شدن سایه جنگ از کشور می‌دانند تاکید فرمودند:" گاهی می‌شنویم بعضی می‌گویند یا در گذشته گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسئولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم، اما این حرفها درست نیست و واقعیت آن است که در تمامی سالهای متمادی، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده است."
در خصوص سخنان حکیمانه و قاطعانه رهبر معظم انقلاب لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهیم : نخست اینکه در طول حدود چهار دهه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، ملت ایران هیچ گاه به بیگانگان اجازه دخالت در امور داخلی خود را نداده و با حضور مستمرو گسترده خود در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی، از خاک و آرمانای این مرز و بوم صیانت کرده است. حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در طول چهار دهه اخیر همواره از حضور مردم در صحنه به عنوان اصلی ترین عامل در مواجهه با تهدیدات بیرونی و درونی علیه نظام یاد کرده اند. در چنین شرایطی "نگاه به بیرون" برای "حل معضلات درون" چه معنایی دارد؟

آنچه مسلم است اینکه اگر دشمنان قسم خورده این مرز و بوم صرفا اندکی در دفاع ملت ایران از آرمانهای انقلاب تردید داشتند، تا کنون دهها بار به مواجهه نظامی مستقیم با انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن پرداخته بودند. با این دشمن با کمال ناامیدی به این نتیجه رسیده است که علقه ملت ایران نسبت به نظام و آرمانهای انقلاب، علقه ای عمیق و وسیع است.
نکته دوم اینکه در طول برگزاری مذاکرات هسته ای و متعاقبا در دوران پسابرجام،شاهد ااقلی تفکری نادرست مبنی بر لزوم توجه به آن سوی مرزها برای حل معضلات داخلی بودیم. در چنین شرایطی مقام معظم رهبری با طرح چندین باره مفهوم و الگوی اقتصاد مقاومتی، بر لزوم توجه به توان بالقوه و بالفعل داخلی برای حل بنیادین معضلات اقتصادی تاکید فرمودند. هم اکنون سوال اصلی اینجاست که چرا "برجام" در دولت یازدهم به متغیری مستقل و دیگر تحولات اقتصادی  و سیاسی و بین المللی به متغیری "وابسته" به آن تبدیل شدند؟ مگر قرار نبود که برجام در ذیل اقتصاد مقاومتی و در راستای شکوفایی آن تعریف شود؟ آیا این اتفاق رخ داد ؟!

نکته سوم اینکه ملت ایران هم اکنون با تجربه مضاعفی که نسبت به بدعهدی طرف مقابل و در جریان نقض برجام توسط آمریکا به دست آورده است، بیش از هر زمان دیگری بر لزوم تکیه بر توان داخلی خود جهت مقابله با شیطنت دشمنان واقف شده است. در چنین شرایطی استمرار حرکت برخی مسئولین حول محور برجام و عدم توجه به ظرفیتهایی که در داخل کشور وجود دارد، به هیچ عنوان از سوی مردم انقلابی ایران پذیرفته نیست. ملت ایران، عقلانیت سیاسی را در تکیه بر توان ، استعداد و ظرفیتهای داخلی می داند نه در تکیه بر بازی دشمنان ایران در آن سوی مرزها! این قاعده ای است که از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در دل جامعه ما جاری بوده است اما برخی دولتمردان هنوز نتوانسته اند آن را درک کنند.

در نهایت اینکه ملت ایران، بیش از هر زمان دیگری نسبت به توطئه دشمنان هشیار و آگاه است. توطئه هایی که در سایه بی توجهی برخی دولتمردان نسبت به آرمانها و اصول انقلاب ، شدت بیشتری به خود گرفته و می گیرد. در چنین شرایطی باید بیش از هر زمان دیگری به رصد عاقلانه و هوشمندانه تحرکات دشمن برخاست و از آن مهم تر، گفتمانی که به دشمن امکان تحرک بیشتر را می دهد محکوم کرد....
 
 
 
کد مطلب : 1270
Share/Save/Bookmark
 
 
کلید واژه ها : رهبر معظم انقلاب ، انتخابات 96، غرب ، اخبار ویژه ، روحانی
 
 
 
 
 


ارسال