دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ 24 July 2017
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
۰
 
اخبار ویژه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه 2 خرداد) قوه مقننه در نطق پیش از دستور خود، حضور چشمگیر و غیرتمندانه و بامتانت ملت ایران در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا و میان‌دوره‌‌ای مجلس شورای اسلامی را ستایش‌‌برانگیز و غرورآفرین دانست و گفت: در این حماسه کم‌نظیر تفضل الهی شامل حال ملت شد و با توجهات امام‌زمان(عج) صحنه جدیدی از قدرت ملی ایران پیشِ‌روی ملت‌ها باز شد.
وی با تأکید بر اینکه ایران با انتخابات اخیر در دنیا سربلند و حضور قوی در منطقه پیدا کرد، ادامه داد: در هنگامه‌ای که در صحنه بین‌المللی انواع و اقسام مکر و فسون را شاهد هستیم و در منطقه به‌غایت‌ به‌هم‌ریختگی امنیتی وجود دارد و برخی قدرت‌های بزرگ و بعضی از کشورهای  مسئله‌ساز به بحران امنیتی منطقه می‌دمند حضور باصلابت ملت پشتوانه محکم امنیت ملی کشور شد و تداوم انقلاب اسلامی را تضمین کرد.
نماینده مردم قم در مجلس  تدابیر حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب که کراراً ملت را به حضور فراگیر و قانونمند دعوت کردند و به دست‌اندرکاران انتخابات رعایت رأی ملت به‌عنوان امانت را گوشزد کردند، در حضور یک‌پارچه و آراسته ملت در انتخابات تأثیرگذار دانست و افزود: راهنمایی‌های مراجع عظام تقلید و علمای اَعلام و نمایندگان مجلس و نخبگان سیاسی و احزاب و گروه‌ها و نخبگان فرهنگی، علمی، هنری و اجتماعی کشور همه و همه نقش‌آفرین این صحنه افتخارآمیز بوده است که باید قدردان آنان بود.
رئیس مجلس ضمن تشکر از دست‌اندرکاران انتخابات، شورای نگهبان، وزارت کشور و نمایندگانی که در هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراها حضور داشتند و دستگاه‌های امنیتی، انتظامی  و صدا و سیما، اظهار داشت: به جناب آقای دکتر روحانی که برگزیده ملت در انتخابات ریاست‌جمهوری هستند تبریک می‌گوییم و امیدواریم دولت آینده کاراتر و مصمم‌تر در حل مشکلات اصلی کشور که متنوع است و البته محوریت آن امور اقتصادی و معیشتی مردم است، گام بردارد.
لاریجانی به برخی کاستی‌ها در مسیر انتخابات مخصوصاً در روز رأی‌گیری اشاره کرد و گفت:  طولانی شدن زمان رأی‌گیری باعث خستگی مردم شد و همچنین در مورد شرایط کاندیداهای ریاست‌جمهوری منطبق با قانون اساسی نیاز به ضوابط روشن‌تر است، لذا لازم است کمسیون امور داخلی و شوراها با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت کشور و شورای نگهبان طرحی برای ساماندهی بهتر انتخابات تهیه و به مجلس ارائه کنند؛ مخصوصاً در زمینه مکانیزه کردن انتخابات که قبلاً در قوانین مربوطه مورد تأکید واقع شده بود، از حالا پیگیری و نظارت شود که برای انتخابات بعدی با شرایط آسان‌تری مردم رأی خود را در صندوق‌های رأی قرار دهند.
وی به برگزاری اجلاس ریاض اشاره کرد و ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدای صحبت خود در این اجلاس  گفته است که چقدر پول از دولت سعودی گرفته تا قبول کند در این اجلاس شرکت کند که این نکته جالبی است که قابل باور نبود که به‌صورت علنی اعلام شود.
رئیس قوه مقننه افزود: آمریکایی‌ها ریاض را مرکز مبارزه با تروریسم اعلام کردند، کار درستی بود چون مرکز صدور تروریسم همان‌جاست، اگر آمریکا موفق شود مانع ارسال پول، سلاح و افراد مسلح از عربستان به سایر نقاط شود، دیگر نه برج دوقلو در نیویورک منفجر می‌شود و نه هزاران نفر از مردم بیگانه عراق و سوریه و لبنان کشته و زخمی می‌شوند.
لاریجانی با بیان اینکه از عجایب روزگار این است که سعودی‌ها و آمریکا علمدار مبارزه با تروریسم شده‌اند، گفت: از اشغال افغانستان توسط شوروی سابق تا به امروز که انواع و اقسام جریان‌های تروریستی ایجاد شده در کدام‌یک دست سعودی‌ها پشت صحنه یا روی صحنه آن نبوده است؟!
وی اظهار داشت: در مورد طالبان فقط کافی است به مصاحبه خانم «بی‌نظیر بوتو» نخست‌وزیر فقید پاکستان توجه کنید که در جواب خبرنگاری که گفته بود چرا پاکستان طالبان را ایجاد کرد، گفت "این‌قدر پاکستان را سرزنش نکنید طالبان از یک مثلث همکاری به وجود آمد که طراحی و هدایت آن با آمریکا و انگلیس بود و پول آن را سعودی و امارات دادند و اجرای آن توسط پاکستان بود".
نماینده مردم قم در مجلس افزود: از گزارش اخیر مسئولین آمریکا در مورد 11 سپتامبر توسط القاعده هنوز چند ماه نمی‌گذرد که آنها مقامات سعودی را در ماجرای 11 سپتامبر دخیل دانستند، آیا تردیدی وجود دارد که داعش و النصره با کمک سعودی‌ها و برخی کشورهای کوچک منطقه‌ای ایجاد و حمایت شده‌اند؟ همین‌طور گروه‌های دیگر تروریستی نظیر احرارالشام و ده‌ها گروه دیگر همه از حمایت‌های سعودی برخوردارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حالا سعودی‌ها ادعا می‌کنند "ایران محور تروریسم در منطقه است و بعد از انقلاب خمینی منطقه با تروریسم مواجه شده است."، این یک مطلب روشن از نظر تاریخی است که حکومت عربستان از آغاز کار همیشه درگیر جنگ و ترور بوده آن هم فقط جنگ با مسلمانان عرب، و سعودی‌ها حتی یک تیر هم به‌سوی صهیونیست‌ها شلیک نکردند.
لاریجانی به اقدامات مسئولان عربستان در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: یک روز آنها  با جمال عبدالناصر و ناصریست‌ها جنگیدند که تعداد زیادی از افسران و سربازان مصری به‌دست دولت سعودی کشته شدند، هنوز سخنرانی معروف جمال عبدالناصر رئیس‌جمهور فقید مصر در مراسم تشییع پیکر افسران مصری که به‌دست رژیم سعودی کشته شدند، در خاطره‌ها موجود است، سعودی‌ها روز دیگر با اخوان المسلمین در دنیای عرب جنگیدند که بیشترین ضربه را اخوانی‌ها در دنیای تسنن از آل‌سعود خوردند، علما و روشنفکران زیادی از مذاهب مختلف اهل سنت با خشم وهابی‌های سعودی آسیب فراوان دیدند. رژیم سعودی چندین بار به یمن حمله کرد و به‌بهانه‌های گوناگون مردم این کشور را به خاک و خون کشید، اما آل‌سعود در هیچ نبردی علیه رژیم صهیونیستی حاضر به هزینه کردن و فداکاری نشد.
وی  با تأکید بر اینکه نزدیک 60 سال است که دولت عربستان به نام گسترش اسلام با ایجاد مساجد و آموزش جوانان، وهابیت را که نه اهل سنت آن را قبول دارد و نه دیگران و ایدئولوژی خشونت است، در جهان گسترش داده است، اظهار داشت: از طرفی دولت سعودی تلاش کرد تا الازهر را که مرکز فکری عمیق‌تر و اعتدالی‌تر اهل سنت است، به حاشیه براند و آن را منزوی کند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چنین کشوری با چنین ایدئولوژی افراطی مدعی شده است که ایران از طریق گروه‌های مسلح در منطقه در حال توسعه تروریسم است. اشتباه می‌کنید ما با ارائه انتخابات، رأی و صندوق‌های رأی در حال گسترش دموکراسی در منطقه هستیم، شما هنوز به زنان اجازه رانندگی نمی‌دهید، قانون اساسی ندارید، انتخابات ندارید، آن‌وقت مدعی ایران شده‌اند؟
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آن چیزی که باعث شد شما از انقلاب اسلامی ایران بترسید الگو شدن ایران به‌عنوان یک کشور آزاد است که با رأی مردم اداره می‌شود؛ این مایه ننگ یک کشور اسلامی است که در پایتخت خود صدای آمریکا را منتشر کند که 2 گروه مجاهد عرب (حزب‌الله و حماس) را که در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی تلاش کردند به‌عنوان تروریست بخواند.
لاریجانی افزود: اگر شما کینه نااهلانه‌ای نسبت به شیعه دارید، حماس که یک گروه سنی‌مذهب و مبارز علیه صهیونیست‌هاست، آیا این برای شما خجالت‌آور نیست؟
وی اظهار داشت: ضمناً باید به حال شاه عربستان که مدعی شده ایران در مسائل داخلی سایر کشورهای منطقه دخالت می‌کند، تأسف خورد، آیا نمونه‌ای از تجاوز ایران به یک کشور سراغ دارید؟ جز این است که شما برخی کشورهای منطقه مانند صدام را تحریک به تجاوز به ایران کردید که البته بعدها اظهار تأسف کردید که 40 میلیارد دلار به صدام کمک کرده‌اید؟ اما وقتی صدام به کویت و سعودی حمله کرد، ما کنار شما بودیم، ما به مردم و دولت کویت در مقابله با صدام کمک کردیم.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: آیا ایران به بحرین لشکر زرهی ارسال کرد یا تانک‌های شما بحرین را اشغال کردند؟ آیا ایران به یمن تجاوز کرد یا 2 سال است هواپیماهای سعودی این ملت فقیر اما شجاع را بمباران می‌کند؟
لاریجانی خاطرنشان کرد: ما با هیچ کشور همسایه مشکلی نداریم، حتی با سعودی‌ها هم بنای دشمنی نداریم، این شما هستید که سال‌هاست علیه ایران دشمنی آشکار و پنهان به راه انداخته‌اید، به رئیس‌جمهور اسبق آمریکا پیغام می‌دادید که "سر اژدها را ــ که مقصودتان ایران بود ــ بزنید!".
وی عنوان کرد: البته ایران با رفتار شما در حمایت از تروریست‌های آدم‌کُش مخالف است و برای کشور اسلامی ننگ می‌داند که در حین جنگ 33روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان به‌کمک رژیم صهیونیستی بشتابد و همکاری اطلاعاتی با این رژیم داشته باشد.
نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: البته ایران با جنگ‌افروزی سعودی‌ها علیه مسلمانان یمن مخالف است و آن را نوعی نسل‌کشی می‌داند؛ البته ایران با لشکرکشی سعودی در بحرین مخالف است، مخصوصاً با اقدامات وقیحانه اخیر در مورد آیت‌الله مجاهد شیخ عیسی قاسم، و آن را محکوم می‌کند.
 لاریجانی بیان کرد: آقای ترامپ در این اجلاس گفته است "هدف ما تحقق صلح، امنیت و شکوفایی در این منطقه و دیگر نقاط جهان است"، اگر واقعاً چنین قصدی دارید این پولی که حسب اطلاع بالغ بر 500 میلیارد دلار است و از دولت سعودی گرفتید تا اقتصاد آمریکا را آباد کنید بگذارید در کشورهای منطقه خرج توسعه و پیشرفت شود تا جوانان از این وضع نجات پیدا کنند و شاهد پیشرفت کشورشان باشند تا در دام گروه‌های تروریستی نیفتند.
وی یادآور شد: آقای ترامپ در مبارزات انتخاباتی از مشکلات شدید اقتصادی آمریکا بسیار سخن گفت و اینکه می‌خواهد زیرساخت‌ها را بازسازی کند،‌ صاحب‌نظران دنبال این بودند که از کجا می‌خواهد این بودجه را تأمین کند، معلوم شد این منابع بی‌دریغ با دستبرد به منابع مردم مسلمان عربستان تأمین شده است، بهانه‌ای جور کردند و حال ایران عامل تروریسم در منطقه است و حالا در سخنان خود می‌گوید "از ریاض می‌خواهیم منطقه را رصد کند که چه‌کسانی کمک مالی، آموزشی و انسانی به تروریست‌ها می‌کنند"؛ این احتیاج به رصد ندارد همان‌جا که نشسته‌‌اید، همان‌جاست، دنبالش نگردید.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: آقای ترامپ مدعی شده است "برای تقویت امنیت متحدان خود که در ریاض حضور دارند، اقدامات نظامی انجام خواهیم داد"، اگر به گذشته اقدامات آمریکا در منطقه رجوع کنند این حرف‌ها را نمی‌زدند.
لاریجانی با بیان اینکه اقدامات نظامی و امنیتی آمریکا،‌ سعودی،‌ امارات و پاکستان باعث شد تا در افغانستان و پاکستان طالبان به وجود آید، عنوان کرد: حمله آمریکا به کویت موجب تولد القاعده شد، تهاجم به عراق عامل به وجود آمدن داعش و جبهة النصره شد، این کارنامه عملکرد شماست و در واقع این سخن رئیس‌جمهور آمریکا به‌معنای ایجاد گروه‌های تروریستی جدید است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود مدعی شده نظام ایران مسئول بی‌ثباتی در خاورمیانه است، ایران در کشورهایی مانند عراق و سوریه که خدمات مشاوره‌ای می‌دهد، تماماً با درخواست دولت‌های رسمی و قانونی این کشورهاست، اگر کمک ایران نبود امروز داعش بر بغداد و تمام عراق چیره شده بود، اگر فتوای آیت‌الله سیستانی و مجاهدت جوانان عراقی و مساعدت دولت ایران نبود ــ دولت ایران شرّ داعش را از عراق دور کرد ـ و اگر ایران به‌کمک دولت قانونی سوریه نرفته بود، امروز سوریه و لبنان و اردن همه در یوغ تروریست‌ها بودند.
لاریجانی با تأکید بر اینکه اکثر کشورهای غربی امروز به این نتیجه رسیدند که راه ایران درست بوده است و همین کشورها با دولت سوریه ارتباطات اطلاعاتی،‌ سیاسی و امنیتی برقرار کرده‌اند، گفت: آقای ترامپ گفته است "ما باید در راستای انزوای ایران گام برداریم"، تعجب‌آور است که وی متوجه نیست که دولت آمریکا امروز در جهان منفورترین دولت است. یکی از عواملی که جوانان کشورها جذب گروه‌های تروریستی می‌شوند نفرتی است که از روابط دولت‌هایشان با رژیم ایالات متحده دارند که عملاً به سلطه و تحقیر آنها منجر شده است، در حالی که ملت‌های مسلمان قلب‌شان با ایران است چون می‌دانند ایران موجب عزت مسلمانان در مقابل تحقیر آمریکا شده است.
وی  اضافه کرد: ایران در راه آزادی و استقلال ثابت‌‌قدم است و با صبر و متانت پیگیر وحدت امت اسلامی به‌عنوان میراث تفکر امام خمینی(ره) است و برای همه همسایگان احترام قائل است و تقویت بنیه دفاعی و به‌ویژه موشکی را پشتوانه دفاع از امت اسلامی می‌داند و در این راه خود را نیازمند اجازه از هیچ‌کس نمی‌داند و مبارزه جدی با تروریسم را هم حق خود و  هم وظیفه اسلامی خویش می‌داند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ما بزرگانی از کشور را به‌خاطر ترور از دست داد، رئیس شورای انقلاب، رئیس قوه قضاییه، رئیس‌جمهور، نخست‎وزیر، تعدادی از ائمه جمعه، تعدادی از وزرا و نمایندگان مجلس و هزاران فرد عادی ایرانی قربانی اقدامات تروریستی شدند و البته برای سعودی‌ها این ننگ است که ماهانه از گذشته تا به امروز به این گروه‌های تروریستی پول پرداخت می‌کنند، وظیفه اسلامی خود می‌‌دانیم که لکه ننگ تروریسم را از دامان امت اسلامی بزداییم.
لاریجانی در پایان با اشاره به فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر خاطرنشان کرد: سالروز عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر را به ملت عزیز ایران، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و نیروهای مسلح تبریک عرض می‌کنم و همین‌طور به همکارانی که اخیراً در انتخابات میان‌دوره‌ای مفتخر به نمایندگی مردم شده‌اند تبریک می‌گویم.
 
کد مطلب : 1920
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال