دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ 24 July 2017
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
۰
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امروز از دورترین نقاط کشورها و ملت‌ها در برابر استکبار دفاع می‌کنیم، این کار وظیفه شرعی ماست.
 
اخبار ویژه سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه صبح امروز در مراسم تجدید میثاق جمعی از فرماندهان و یگان‌های منتخب نیروهای مسلح با آرمان‌های امام خمینی (ره) که صبح امروز و همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: روز فتح خرمشهر روز ایستادگی در برابر دشمنی بود که همه چیز در اختیارش بود و از حمایت ناتو و ورشو برخوردار بود که تصرف مجدد آن توسط جوانان ما بسیار بزرگ بود و موجب باز شدن راه مبارزه با استکبار جهانی و اسرائیل غاصب شد.
وی افزود: مقاومت ملی ما درس مقاومت را در بین ملت‌های منطقه ترویج کرد و ملت‌هایی که به دنبال مقاومت در برابر استکبار جهانی بودند آمدند و در مکتب خرمشهر درس مقاومت آموختند. خرمشهر در خرمشهر نماند همچنان که کربلا در کربلا نماند و فتح خرمشهر استمرار راه عاشورا بود و فتح جنوب لبنان آن را در خارج از مرزهای ما ادامه داد.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: امروز دشمنان در اطراف ما کشورهای مختلف را دچار جنگ کردند و در درون این کشورها در هر کدام که فرهنگ خرمشهر و مقاومت شکل گرفته است می‌ببینید که چگونه در برابر استکبار مقاومت می‌کنند.
قاآنی ادامه داد: امروز می‌ببینم که رهبر معظم انقلاب تهاجمات علیه جمهوری اسلامی را کنترل می‌کند و اینگونه است که انقلاب اسلامی هم از خودش و هم از سایر کشورهای منطقه دفاع کرده و امروز می‌بینیم که با وجود تحرکات رژیم سعودی و آمریکا و انگلیس و استکبار جهانی در منطقه، مردم سوریه برای سرنوشت این کشور تصمیم می‌گیرند.
وی اظهار داشت: ما فرزندان امام امروز در روز مقاومت و پیروزی در کنار مردم مسلمان و فداکارمان و در کنار مضجع شریف امام‌مان جمع شده‌ایم که بگوییم راه مقاومت را که تو به ما آموختی و امروز رهبر معظم انقلاب نیز همچنان همین راه عزتمندانه ادامه می‌دهد تا رسیدن به حکومت جهانی امام زمان(عج)  استمرار می‌دهیم. امروز از دورترین نقاط کشورها و ملت‌ها در برابر استکبار دفاع می‌کنیم، برای آن‌که چنین کاری وظیفه شرعی ماست، خداوند نیز به کشورمان امنیت مثال زدنی را ارائه کرده است.
قاآنی همچنین تصریح کرد: سوم خرداد روز مقاومت و پیروزی است، امسال این روز با آخرین روزهای ماه شعبان و نخستین روزهای رمضان همزمان شده است و من این روز را به تمام فرماندهان نیروهای مسلح و ادامه دهندگان راه فتح خرمشهر تبریک می‌گویم.
وی افزود: خرمشهر که در ابتدای تهاجم ناجوانمردانه صدام جنایتکار به نمایندگی از استکبار جهانی مورد حمله قرار گرفت، با حضور تعدادی از دلاورمردان ایرانی و با کمترین امکانات نظامی، سی و چهار روز چند یگان زرهی و مکانیزه دشمن را پشت دیوارهای شهر نگاه داشت.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان گفت: مقاومت مردم دلیر این سرزمین برای دفاع همه جانبه از همه سرزمینشان ادامه پیدا کرد و پس انجام چندین عملیات، پس از ۵۷۸ روز توسط جوانان این مملکت تصرف شد و خونین شهر مجددا به خرمشهر مبدل شد.
 
کد مطلب : 1963
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال