دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ 24 July 2017
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
۰
 
اخبار ویژهدر حالی که سرمایه گذاران منتظر دریافت سرنخ هایی در مورد موضع فدرال رزرو آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره هستند، قیمت طلا پس از کاهش در جلسه قبل، امروز بدون تغییر بود. قرار است صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا امروز منتشر شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز در رقم 1251 دلار و 29 سنت تقریبا ثابت بود. قیمت طلای آمریکا نیز 0.3 درصد کاهش داشت و به 1251 دلار و 2 سنت رسید.
مارک تو، رئیس بخش تحقیقات گروه مالی وینگ فانگ گفت: «انتظار من این است که روند افزایش نرخ بهره در آمریکا بدون توجه به نوسانات کوتاه مدت مشاهده شده در اقتصاد آمریکا ثابت خواهد ماند.»
افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن ارزش دلار و فشار بر قیمت طلا از طریق بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد می گردد.
به گفته رئیس فدرال رزرو شعبه فیلادلفیا، احتمال افزایش نرخ بهره در ماه آینده جدی است.
در همین حال نیل کاشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت، هرچند اقتصاد آمریکا اکنون نسبت به ماه مارس به اشتغال کامل تزدیک تر است، اما من همچنان نمی دانم که آیا ما به آن سطح از اشتغال رسیده ایم یا نه.
جفری هالی، تحلیلگر بازار نفت گفت: «اگر صورت مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو که امشب منتشر می شود نشان دهد که فدرال رزرو در مسیر دو یا سه نوبت دیگر افزایش نرخ بهره در سال جاری قرار دارد، قیمت طلا ممکن است با کاهش بیشتری مواجه شود.»
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، انتظار می رود قیمت طلا سطح حمایت 1245 دلار را تجربه کند، و اگر از این رقم پایین تر بیاید، ممکن است تا 1233 دلار افت کند.
در سایر بازارها، قیمت نقره با 0.6 درصد کاهش به 16 دلار و 93 سنت رسید و قیمت پلاتین با 0.1 درصد افت، 939 دلار و یک سنت معامله شد.
 
کد مطلب : 1967
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال