دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ 24 July 2017
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
۰
سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت یارانه را قطع نخواهد کرد، گفت: قبل از ماه مبارک و ظرف روزهای آینده سبد غذایی بین اقشار کم درآمد توزیع خواهد شد.
 
اخبار ویژهسخنگوی دولت با بیان اینکه دولت یارانه را قطع نخواهد کرد، گفت: قبل از ماه مبارک و ظرف روزهای آینده سبد غذایی بین اقشار کم درآمد توزیع خواهد شد.
 
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه ما برای تقویت بنیه دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیریم گفت:  بحث هسته‌ای، دفاعی و نظامی نبود و ما می‌توانستیم با محدود کردن بخشی از فعالیت‌ها و با نگه داشتن اصل غنی سازی کارمان را پیش ببریم همچنان که امروز کارهای ما در بخش هسته‌ای خوب پیش می‌رود.
 
وی دباره یارانه‌ها در دولت دوازدهم اظهار داشت: دولت یارانه را قطع نخواهد کرد هدایت منابع یارانه را به سمت اشتغال و تولید در چارچوب آنچه در قانون تعیین شده است پیش خواهد برد.
 
سخنگوی دولت درباره برنامه دولت برای ماه مبارک رمضان تصریح کرد: دولت مانند سنوات گذشته تلاش می‌کند همه اقلام مورد نیاز مردم را برای نیازمندی‌های ویژه ماه رمضان را تامین کند و نظارت کافی درباره قیمت‌ها داشته باشد.
 
نوبخت ادامه داد: قبل از ماه مبارک، ظرف روزهای آینده سبد غذایی به تناسب نیازهای ماه مبارک رمضان بین اقشار کم در آمد توزیع خواهد شد.
 
وی دباره برنامه‌های انتخاباتی دولت نیز گفت: در ارتباط با مسکن در چارچوب مصوباتی بود که هیئت وزیران داشت ما هم در ارتباط با اتمام پروژه مسکن‌مهر تلاش خواهیم کرد و همچنین افزایش صد هزار مسکن روستایی و حمایتی و اجتماعی جزو برنامه‌های دولت خواهد بود.
 
سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که چرا روند رای گیری کند بوده است خاطرنشان کرد:  یک بخش آن ناشی از کمیت قابل ملاحظه و افزایشی نسبت به انتخابات قبل بود طبق گزارش وزیر کشور تعداد صندوق‌ها در یک شعبه بیش از یک‌صندوق بود.در رای گیری 29 اردیبهشت نظر شورای نگهبان این بود که بعد از ساعت 12 حتی در 12 و یک دقیقه نیز رای گیری نشود اما در دوره‌های گذشته ساعت 12 درها بسته می‌شد و از کسانی که در داخل شعبه بودند رای گیری به عمل می‌آمد.
 
نوبخت در پاسخ به این سوال که یارانه‌ای که قبل از انتخابات برای عده‌ای وصل شد و رئیس جمهور دستور قطع آن را داد  آیا بعد از انتخابات دوباره وصل می‌شود گفت: حتما در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.
 
وی در خصوص افزایش مستمری اقشار کم در آمد و نیازمندعنوان کرد:  طبق بودجه 96 مقرر شد میزان مستمری این خانواده‌ها به اندازه 20 درصد حداقل دستمزد شود که بین 150‌ تا 200 هزار تومان خواهد شد. که این مبلغ باید از منبع یارانه ها پرداخت شود و ما این اقدام را طبق قانون از فرودین ماه شروع کردیم و ادامه خواهد یافت.
 
کد مطلب : 1969
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال