دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ 24 July 2017
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
" دولت دوازدهم ؛ پیر فرتوت یا جوان "
 
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۰
۰
 
اخبار ویژهتاکید روحانی بر جوانگرایی در اولین‌ گفت و گوی خبری اش و وعده اش برای تغییر میانگین سنی کابینه با این موضوع که میانگین اعضای دولت ۵ سال جوان تز خواهد شد، این سوال را ایجاد می کند که کدامیک از دولتمردان کابینه یازدهم در کابینه دوازدهم به دلیل شعار جوانگرایی که رئیس جمهور داده است، میدان را ترک می کنند و از حضور در دولت دوازدهم باز می مانند؟
قطعا «محمد رضا نعمت زاده» وزیر صنعت و معدن با ۷۲ سال سن اولین گزینه ای خواهد بود که اذهان را متوجه خود خواهد کرد. نعمت‌زاده مسن ترین عضو کابینه یازدهم است. وی پیش از انتخابات گفته بود که می خواهد عرصه را به جوان‌ترها واگذار کند و البته این روزها زمزمه هایی هم درباره کنار رفتن او از جمع اعضای دولت به گوش می رسد؛ بنابراین یکی از گزینه های تغییر کابینه احتمالا او باشد.
«محمد باقر نوبخت» سخنگوی دولت هم ۶6 سال دارد. او در کنار «علی اکبر صالحی» و «مجید انصاری» که هر دو ۶6 ساله هستند، سه معاون کهنسال روحانی به شمار می روند که باید دید رئیس‌جمهور آنها را هم برای جوانگرایی در دولت بعد کنار خواهد گذاشت یا خیر؟
شنیده شده است که احتمال ایجاد تغییراتی در سازمان انرژی اتمی برای دولت دوازدهم وجود دارد. «اکبر ترکان» دبیرشورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، «محمد فرهادی» وزیر علوم، «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت، «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و «ولی الله سیف» رئیس بانک مرکزی هم ۶۵ ساله هستند و بعید نیست قرعه به نامشان بیافتد و جزو تغییرات کابینه دوازدهم و دولت دوم «حسن روحانی» باشند. «سید محمودعلوی» وزیراطلاعات و «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر رئیس جمهور هم با ۶1 سال سن شاید در کاهش سن اعضای کابینه بتوانند مدد رسان باشند.
 
کد مطلب : 1970
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال