۱
۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴
کد مطلب : ۱۹۹۲
" جزئیاتی از دیدار با رهبری به روایت منتجب نیا "

پیگیری رفع حصر با مذاکرات محرمانه / ساختارشکنان حسابشان از اصلاح طلبان جداست !

پیگیری رفع حصر با مذاکرات محرمانه / ساختارشکنان حسابشان از اصلاح طلبان جداست !
رسول منتجب نیا ، امروز در بخشی از گفتگوی خود با یک روزنامه اصلاح طلب در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص ماجرای دیدار  اصلاح طلبان ، با مقام معظم رهبری جزئیاتی را رسانه ای کرد .
به گزارش بیان ما ، متنجب نیا در این گفتگو " ساختار شکنان را خارج از جریان اصلاح طلب می خواند ، در حالی که خود و همفکرانش همه ی توانشان را برای رفع حصر سران فتنه ، به کار گرفته اند . آیا اقدامات سران فتنه در سال 88 و 89 چیزی جز ساختار شکنی بود ؟ اگر منتجب نیا و همفکرانش ، به این گفته خود اعتقاد دارند ، پس چرا شب و روز خود  برای رفع حصر این افراد گذاشته اند ؟ 
در ادامه بخشی از گفتگوی منتجب نیا با روزنامه قانون ، در خصوص دیدار با مقام معظم رهبری آمده است :
شما یک دیدار با مقام رهبری داشتید که از محتویات آن دیدار صحبت های مختلفی نقل می شود. در دیدار شما با حضرت‌‌ آیت‌ا...‌خامنه‌ای چه گذشت؟
منتجب نیا : دیدار‌هایی که با رهبری صورت می‌گیرد به خصوص دیدار های خصوصی، قاعده‌این نیست که دیدار کننده‌ها جزییات آن دیدار را بیان کنند. رویه این‌گونه بوده و هست که هرجا لازم است دفتر رهبری آن موضوعات را بیان می‌کند. ما با ایشان ملاقاتی داشتیم. دعوت هم از جانب دفتر ایشان صورت گرفت.
 
شما برای این دیدار درخواست داده بودید؟
خیر، ما درخواستی نداشتیم. این دعوت از سوی دفتر ایشان صورت گرفت. البته برخی از بزرگان موضوعاتی را مطرح کرده بودند وازاین‌رو این دعوت از جانب دفتر ایشان صورت گرفت. در آنجا بحث های مختلفی شد که ما مقید بودیم که بحث ها را رسانه ای نکنیم. رسانه ها نیز که با من تماس گرفتند، اصل ملاقات را تایید کردم اما مطالب آن جلسه را بیان نکردیم. متاسفانه برخی از دوستان، کلیت برگزاری این دیدار را در جلسات شنیده بودند که رسانه ای کردند و این کار اشتباه بود.
 
موضوعاتی که شما با ایشان درمیان گذاشتید چه بود؟ در مورد مساله حصر نیز با ایشان صحبتی مطرح شد؟
مسائل مختلفی با ایشان درمیان گذاشته شد که همه به نفع اصلاح طلبان و مردم بود. ایشان نیز با بزرگواری با ما و مسائل مطرح شده برخورد کردند. این دیدار از دید ما دیداری مثبت و به نفع کل جریان اصلاحات و محصورین تلقی می شود. امیدواریم این دیدار ها ادامه پیدا کند و بحث ها همچنان به صورت محرمانه پیش رود تا مشکلات و موانع رفع شود و نیازی به بیان این مسائل در رسانه ها نیست.
 
موضع ایشان نسبت به اصلاح طلبان و جریان اصلاحات چه بود؟
موضع ایشان نسبت به این جریان و اصلاح طلبان به طور کامل مثبت است و از قدیم گفتند و امروز نیز می‌گویند که نظام ما دو بال دارد که یکی اصلاح طلبان و دیگری اصولگرایان هستند و این بار باید به دوش همه ملت باشد و یک جریان نمی تواند همه بار را به دوش بکشد. این مساله را شاید 20 سال است که ایشان گفته‌اند و می گویند و ما نیز در جلسات خصوصی و غیر خصوصی این مساله را از ایشان شنیدیم. در این جلسه نیز دوباره ایشان بر این موضع تاکید داشتند. حال اگر افرادی حرف‌های تندی بزنند و ساختار شکنی کرده باشند آن‌ها حساب‌شان از اصلاح طلبان و اصولگرایان جدا ست.
 
آیا شما در این دیدار به موردی برخوردید که اطلاعات به شکل دیگر یا ناقص به ایشان رسیده باشد؟
خیر. ایشان دیدگاه بسیار مثبتی داشتند و به چنین موضوعی برخورد نکردیم.
 
شما با رهبری دیدار کردید و صحبت های ایشان را شنیدید. فکر می کنید شرایط جامعه باید به چه سمتی برود تا موضوع حصر پایان بپذیرد؟آیا به نظر شما این موضوع قابل حل است؟
کار نشد ندارد ولی به نظر من شرایطی در حل این مساله وجود دارد. این کار باید از راه خودش جلو برود. باید از در وارد خانه شد نه از دیوار! برخی از اعمالی که در رابطه با رفع حصر صورت می‌گیرد مصداق ورود از دیوار به این مساله است. تفسیر این موضوع این است که هر هدفی که به دنبال آن هستیم باید از راه خودش و روش مناسب دنبال شود. قضیه رفع حصر راه هایی دارد. باید برای این مساله راه های معقول و متناسب با خودش را پیش ببریم. من معتقدم باید از راه های عاقلانه در راستای رفع حصر گام برداریم. راه حل رفع حصر مذاکره محرمانه است و جنجال رسانه ای فایده‌ای ندارد. راه‌اندازی جنجال رسانه‌ای و کشاندن این جنجال ها به رسانه‌ها نه تنها نتیجه مثبت ندارد بلکه اقدامات دیگر را خنثی و بی‌نتیجه می کند. من از دوستانم تقاضا می‌کنم در رسانه‌ها به این مساله نپردازند. به نظرم باید از راه گفت‌و گو های محرمانه و متناسب با اهمیت موضوع جلو برویم. این موضوع را نمی خواهم بیش از این باز کنم اما آنچه مهم است این است که نباید در رسانه ها جار و جنجال راه بیندازیم.


به گزارش بیان ما ، متنجب نیا در این گفتگو ، ساختار شکنان را خارج از جریان اصلاح طلب می خواند ، در حالی که خود و همفکرانش همه ی توان خود را برای رفع حصر سران فتنه ، به کار گرفته اند . اقدامات سران فتنه در سال 88 و 89 چیزی جز ساختار شکنی بود ؟ اگر منتجب نیا و همفکرانش ، به این گفته خود اعتقاد دارند ، پس چرا شب و روز خود برای برای رفع حصر گذاشته اند ؟ مگر نه اینکه ، سران فتنه ساختارشکن هستند و علیه امنیت ملی و نظام جمهوری اسلامی قدم برداشتند ، 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

نظرات شما
فاطمه
سلام . سایت خوبی دارین . به امید روز های ایده آل برای شما جوانان انقلابی و مومن .
تازه ترين عناوين
دریچه افکار