۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب : ۳۶۸۰

شهرداری تهران از دادن آب هم به تشییع‌ کنندگان خودداری کرد + عکس

شهرداری تهران از دادن آب هم به تشییع‌ کنندگان خودداری کرد + عکس
به گزارش بیان ما تجلیل از شهدا بخصوص در شهر بزرگی مانند تهران که خیل عظیم جمعیت برای تشییع پیکر شهدا می‌آیند باید با تمهیدات خاصی همراه شود. قطعا شهرداری تهران در این عرصه وظیفه تسهیل رفت و آمد و همچنین فراهم کردن امکاناتی دارد که مراسم باشکوه و به خوبی برگزار شود.
از جمله این موارد برنامه‌ریزی جهت تسهیل رفت و آمد مسافران و همچنین امکانات رفاهی از جمله ایستگاه‌های خدماتی است که لااقل آبی به دست مردم دهند تا در پیاده روی‌های نسبتا طولانی برای افراد مشکلی به وجود نیاید. حضور اورژانس و خدمات فوری بهداشت و سلامت در این زمینه نیز موضوعی کاملا بدیهی است.
شهرداری تهران از دادن آب هم به مردم تهران خودداری کرد
اما متاسفانه در تشییع پیکر شهید محسن حججی دیده شد که شهرداری تهران با کمترین امکات ممکن برای مدیریت شهری این رویداد ملی وارد گود شد.  بسیاری از تشییع کنندگان در مسیر حتی با یک ایستگاه خدماتی روبرو نشدند و تنها حضور رفتگران شهرداری که وظیفه پاکیزگی شهر را بر عهده دارند در معابر حس می‌شد.
مغازه داران به داد مردم رسیدند 

از سوی دیگر از لحاظ فرهنگی نیز معاونت فرهنگی شهرداری در این زمینه بسیار ضعیف وارد شد و شهر تهران غیر از حضور گسترده مردم که پلاکاردهایی را در دست داشتند برای استقبال معنوی از این شهید بزرگوار مهیا نشده بود. تشییع کنندگان در فضای شهری کمتر شاهد استقبال از این شهید در سطح شهر تهران بودند.
شهرداری تهران در اولین ماموریت خود در خصوص شهیدی که ماجرای مظلومانه شهادتش قلب بسیاری را به درد آور کارنامه ضعیفی از خود ارائه داد که متاسفانه این موضوع در خصوص استقبال از ماه محرم و عاشورایی کردن چهره شهر تهران تکرار شد. البته مردم خود به خوبی مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان را انجام می‌دهند اما نهادهای مانند شهرداری تهران وظیفه خدمت‌رسانی به مردم در جهت اعتلای ارزش‌هایشان را بر عهده دارند و شهرداری نباید از وظایف فرهنگی که قطعا یکی از حوزه‌های مهم مدیریت شهری است و بودجه مختص این امور هم پیش بینی شده است، اینگونه غافل شود.
معدود ایستگاه های صلواتی در مسیر تشییع 

 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما