۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب : ۷۱۴۳
خیانت یا اشتباه اطرافیان علوی؟!

وزیری که نمی تواند کانال تلگرامی خود را مدیریت کند، چگونه می تواند امنیت مردم را تامین کند؟!

وزیری که نمی تواند کانال تلگرامی خود را مدیریت کند، چگونه می تواند امنیت مردم را تامین کند؟!
به گزارش خبرگزاری بیان ما به نقل از رجانیوز - کانال شخصی وزیر اطلاعات به خاطر خبر دروغی که منتشر کرده بود، اگرچه عذرخواهی نکرد، اما امروز ضمن بیانیه ای سخنان روز گذشته خود را پس گرفت.

یکشنبه این هفته نماینده ایلام در مصاحبه ای مدعی شده بود، در جلسه ای که با حضور وزرای اطلاعات، کشور، جانشین فرمانده سپاه و رئیس صداو سیما برای بررسی حوادث اخیر در مجلس برگزار شده است «وزیر اطلاعات توضیح داد که بر اساس بررسی‌های وزارت اطلاعات مشخص شده که نا آرامی‌ها از مشهد و به واسطه اقدامات یک جریان سیاسی داخلی آغاز شده اما این اعتراضات خیلی سریع و ظرف چند ساعت از دست و مدیریت این جریان خارج شده است!».

بعد از انتشار این مصاحبه، کانال شخصی وزیر اطلاعات در تلگرام در اقدامی عجیب بخش هایی از این مصاحبه را منتشر کرد. اقدامی که با توجه به اعتبار کانال تلگرامی وزیر، عملا به معنی تائید صحت این خبر بود و موجب شد رسانه های ضدانقلاب با بهره برداری از این خبر دروغ، مجموعه‌ای از تحلیل های خلاف واقع ارائه دهند.
 

البته این خبر زمان چندانی در کانال وزیر اطلاعات باقی نماند و بعد از مدتی حذف شد.

اگرچه تاکنون روابط عمومی وزارت اطلاعات هیچ واکنشی نسبت به اظهارات نماینده ایلام نشان نداده است، اما صبح امروز کانال سیدمحمود علوی ضمن بیانیه ای از اقدام روز گذشته خود عقب نشینی کرد و سعی کرد مسئولیت این اشتباه را بر گردن نماینده ایلام بی اندازد. در همین راستا کانال تلگرام حجت الاسلام علوی نوشت:

    «به استحضار می رساند؛ در سخنان وزیر محترم اطلاعات در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی به نقش هیچ جریان خاصی در تجمع مشهد اشاره نشده است و تنها از کانالهایی که فراخوان تجمع مشهد را بازنشر کرده اند نامبرده شده است.

    نماینده محترم ایلام از اسامی کانال برداشت کرده اند که جریان سیاسی خاصی در تجمع مشهد نقش داشته است.

    لذا صراحتا اعلام میدارد: این اظهار مطلب برداشت شخصی ایشان است و چنین مطلبی توسط وزیر محترم اطلاعات مطرح نشده و به این علت مصاحبه ایشان از این کانال حذف گردید.».

 
بیانیه امروز کانال تلگرام حجت الاسلام علوی، بیش از آن که از حقیقت اتفاقات اخیر پرده برداشته باشد، نشان دهنده سردرگمی و عدم انسجام در تیم اطلاع رسانی وزیر اطلاعات است. انتشار خبر دروغ در کانال رسمی وزیر اطلاعات قطعا موجب نگرانی خواهد بود و این سوال را در اذهان برجای خواهد گذاشت که «وزیری که نمی تواند کانال تلگرامی خود را مدیریت کند، چگونه می تواند امنیت مردم را تامین کند؟»!  قطعا کوچک ترین سهوی در این وزارتخانه لطمات جبران ناپذیری بر امنیت کشور برجای خواهد گذاشت.

 البته این اولین باری نیست که وزارت تحت مدیریت علوی مجبور به عقب نشینی می شود. پیش از این و در جریان مذاکرات هسته ای نیز وزیر اطلاعات در برنامه‌ی زنده تلوزیونی سخنانی خلاف واقعی را به رهبر انقلاب منتسب کرده بود که  وزیر مجبور شد در بیانیه ای سخنان خود را پس گرفته و نسبت به این اشتباه عذرخواهی کند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما