۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب : ۷۹۰۱
گاردین گزارش داد

کمک مالی جورج سوروس به کمپین ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا

کمک مالی جورج سوروس به کمپین ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا
به گزارش خبرگزاری بیان ما به نقل از فارس - جورج سوروس سرمایه‌دار یهودی 100 هزار پوند دیگر به گروه «بهترین برای بریتانیا» اختصاص می‌دهد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سوروس که پیش از این 400 هزار پوند برای کمپین ماندن در اتحادیه اروپا هزینه کرده بود، مبلغ تازه‌ای به یک گروه بریتانیایی مخالف خروج از اتحادیه اروپا کمک می‌کند.

سوروس به روزنامه گاردین گفت که از مبارزه با کسانی که به جای بحث با کمپین خروج سعی دارند مانع شکست خود شوند، خوشحال است.

بنیاد سوروس 400 هزار پوند برای جلوگیری از وقوع برگزیت به کمپین‌های مخالف آن اختصاص داده است. سخنگوی «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز پنج‌شنبه در واکنش به آن گفته بود دولت انگلیس همه‌پرسی دومی برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) برگزار نمی‌کند.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) سال 2016 با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند و مذاکرات دو ساله خروج از مارس 2017 آغاز شد.

در نتیجه همه‌پرسی سال 2016، گروه‌های زیادی از مخالفان برگزیت تلاش کردند تا جلوی آن را بگیرند. همچنین بارها اتحادیه اروپا به بریتانیا گفته بود امکان جلوگیری از وقوع برگزیت و بازگشت انگلیس به اتحادیه وجود دارد.

تا کنون 5 دور مذاکره میان مقامات لندن و بروکسل انجام شده و حدود یک سال دیگر برای به نتیجه رساندن مذاکرات زمان باقی است. بعد از آن که دوره پسابرگزیت آغاز می‌شود، به مدت دو سال دوره گذار برگزیت پیش‌بینی شده است.

روز ششم فوریه 2018 برای دور جدید نمایندگان بریتانیا و اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار کردند تا در اولین دور گفت‌وگوها درباره دوره گذار یعنی دو سال پیش‌بینی شده بعد از برگزیت، گفت‌وگوها را آغاز کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما