۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : ۹۵۸۲
تحولات بحرین

تظاهرات بحرینی‌ها در محکومیت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

تظاهرات بحرینی‌ها در محکومیت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
به گزارش خبرگزاری بیان ما به نقل از فارس، ساکنان شهرک المعامیر دیشب نیز به نشانه محکومیت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و استمرار حرکت‌های انقلابی تظاهرات کردند.

تظاهرات ساکنان المعامیر در حالی بود که روز یکشنبه نیز ده‌ها نفر از ساکنان دو شهرک ابوصیبع و الشاخوره در مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

طبق گزارش وبگاه «منامه پست»، تظاهرات‌کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود «اراده ما هرگز نمی‌شکند و وزیر خارجه بحرین نیز نماینده خودش است و بهتر است استعفا کند.»

«خالد بن احمد» وزیر خارجه بحرین چند روز پیش در تلاش برای جلب رضایت صهیونیست‌ها و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از حمله این رژیم به سوریه حمایت کرد و ایران را مسئول این حوادث خواند.

او به جای محکوم کردن تجاوزهای نظامی مکرر رژیم اسرائیل به سوریه نوشت که تل‌آویو حق دارد از خود در برابر ایران دفاع کند!

عده‌ای از جوانان انقلابی نیز در شهرک السهله جنوبی با آتش زدن لاستیک‌های خودروها در خیابان‌ها به مناسبت هفتمین سالروز آغاز مرحله دفاع مقدس و وفاداری به خون شهدای وطن و یاری آیت‌الله عیسی قاسم شعارهایی سر دادند.

صدور حبس ابد برای ۵۳ عضو گردان «ذوالفقار»

شعبه چهارم دادگاه جنایی بحرین با صدور حکمی ۵۳ نفر از اعضای یک گروه موسوم به گردان «ذوالفقار» را به حبس ابد محکوم کرد.

طبق گزارش وبگاه «مرأة البحرین»، دادگاه برای ۱۱۵ نفر از اعضای این گروه حکم صادر کرد که به موجب آن ۵۳ نفر به حبس ابد، سه نفر به ۱۵ سال حبس، یک نفر به حبس ۱۰ ساله، ۱۵ نفر به هفت سال حبس، ۳۷ نفر به پنج سال و ۶ نفر نیز به سه سال حبس محکوم شد و همچنین ۲۳ نفر نیز تبرئه شدند.  

دادگاه همچنین رأی به سلب تابعیت ۱۱۵ متهم مذکور از مجموع ۱۳۸ متهم این پرونده داد.

مسئولان امنیتی بحرین نوامبر ۲۰۱۵ شماری از شهروندان این کشور را به اتهام تلاش برای تشکیل یک گروه به نام «گردان ذوالفقار» جهت اجرای عملیات‌های خرابکارانه بازداشت کرده و آنها را به دادستانی ارجاع دادند.

تشدید محاصره الدراز و بازرسی شهروندان توسط نیروهای وزارت کشور

برخی منابع بحرینی گزارش دادند که نیروهای وابسته به وزارت کشور بحرین با لباس شخصی در ورودی شمالی منطقه الدراز مستقر شده و به هنگام ورود و خروج شهروندان آنها را مورد بازرسی دقیق قرار می‌دهند.

طبق این گزارش، نیروهای مذکور سوالاتی را از شهروندان به خصوص درباره مشارکت در تظاهرات حمایت از مرجعیت دینی و آیت‌الله عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب این کشور مطرح می‌کنند.

منطقه الدراز محل سکونت آیت‌الله عیسی قاسم از دو سال پیش به دنبال لغو تابعیت آیت‌الله، به محاصره نیروهای امنیتی بحرین درآمده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما