۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : ۱۰۴۹۴

تأیید حکم 2 عضو گروه تروریستی داعش در کرمان

تأیید حکم 2 عضو گروه تروریستی داعش در کرمان
به گزارش خبرگزاری بیان ما، احمد قربانی اظهار داشت: محکومین (ع.ب) و (ر.ب) که از اعضای گروهک تروریستی داعش هستند در سال 96 پس از رصد اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در کرمان شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان بیان کرد: از نامبردگان مقادیری مواد شیمیایی و تعدادی چاشنی و دیگر لوازم که در راستای ساخت بمب استفاده می‌شود کشف شده است.
وی تصریح کرد: اعضای دستگیر شده گروه تروریستی داعش در ساخت انواع بمب‌ها مهارت کامل داشته و ضمن تهیه اقلام مذکور قصد تخریب تاسیسات عمومی و قتل و عام مردم بی‌گناه کرمان را داشته‌اند که قبل از هر اقدام ایذائی دستگیر می‌شوند.
رئیس دادگاه انقلاب کرمان افزود: همچنین این افراد باتوجه به شناختی که از جغرافیای استان وکشور و نیز شناختی که از فرهنگ و آداب و رسوم مردم داشته‌اند برای قتل عام گسترده مردم و ترور بعضی از شخصیت‌ها، طرح‌های زیادی را به صورت مکتوب به گروهک داعش ارائه و خود نیز برای اجرای آن طرح‌ها اعلام آمادگی کرده بودند.
این مقام قضائی با اعلام اینکه متهم ردیف دوم دارای سابقه تحصیل در کشور امارات و همچنین یکی از دانشگاه‌های مروج تفکرات و اندیشه‌های وهابیت در کشور عربستان سعودی است، خاطرنشان کرد: افراد مذکور ارتباطاتی نیز با عناصر اطلاعاتی بیگانه برقرار کرده و اطلاعات مربوط به زیرساخت‌ها و تاسیسات برق و غیره را به بیگانگان ارائه کرده‌اند.
قربانی اعلام کرد: با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی کرمان ارسال و متهمان تحت عناوین مجرمانه‌ جاسوسی، اقدام علیه امنیت داخلی کشور از طریق عضویت در گروهک تروریستی داعش و تبلیغ علیه نظام در شعبه اول این دادگاه محاکمه و به مجازات حبس محکوم شدند و حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر استان کرمان مورد تایید قرار گرفته و پرونده برای اجرا به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ارسال شده است.
وی علت و انگیزه اصلی این افراد را عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: امنیت مثال‌زدنی و بی‌نظیر کشور جمهوری اسلامی ایران در این برهه از زمان که کشورهای منطقه در آتش جنگ و خونریزی می‌سوزند، نعمتی الهی و حاصل خون هزاران شهید است و بقای این امنیت مدیون تلاش شبانه‌روزی و هوشیاری مراجع امنیتی و انتظامی است.
رئیس دادگاه انقلاب کرمان هشدار داد: مخلان امنیت هرگز اجازه نخواهند یافت که امنیت پایدار منطقه به عنوان یک دستاورد بی‌بدیل را بازیچه خود قرار دهند و تمام حرکات و فعالیت‌های افرادی که قصد خدشه به امنیت کشور را داشته باشند مورد رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) بوده و قبل از هراقدام ایذایی در چارچوب قانون با ایشان برخورد خواهد شد.
انتهای پیام/ فارس
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار