۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب : ۱۰۵۱۹

وزیر هندی: پیوندهایمان با ایران، ارتباطی با طرف ثالث ندارد

وزیر هندی: پیوندهایمان با ایران، ارتباطی با طرف ثالث ندارد
به گزارش خبرگزاری بیان ما به نقل از فارس، در حالی که فشارهای آمریکا به دولت هند برای امتناع از خرید نفت ایران و طرح‌های دهلی نو برای سرمایه‌گذاری‌ها در بندر چابهار ادامه دارد، یک دیپلمات ارشد هندی گفته که روابط دهلی نو و تهران مستقل است و بدون توجه به مواضع کشور ثالث ادامه خواهد یافت.

طبق گزارش پایگاه «ایندیا تودِی»، وزیر مشاور در امور خارجی دولت هند در پاسخ به یک سوال درباره مواضع دولت آمریکا علیه ایران و فشارهای آن به دهلی نو گفت که روابط هند با ایران، روابطی مستقل است و پیوندهای هند با ایران وابستگی و ارتباطی با کشور ثالث ندارد.

«ویجی کومار سینگ» گفت: «هر دو طرف (هند و ایران) در حال تعامل برای یک مشارکت بلندمدت برای تعمیق تجارت در حوزه انرژی هستند و درصدد اجرای زود و کامل (طرح‌های) همکاری سرمایه‌گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار هستند».

اظهارنظر این مقام هندی که یک ژنرال 4 ستاره و بازنشسته هم هست، در حالی مطرح شده که آمریکا به دنبال اعلام خروج از برجام، فشارها بر خریداران نفتی ایران به منظور «به صفر رساندن» خرید نفت از ایران را آغاز کرده و همچنان به این فشارها ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه رسما خروج این کشور از برجام را به بهانه‌های واهی و بی‌ارتباط به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اعلام کرد و بعد از آن از بازگرداندن تحریم‌ها خبر داد.

قرار است ۱۳ آبان، تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران ازسرگرفته شود اما اخیرا برخی مقام‌های این کشور از قبیل وزیر خزانه‌داری اعلام کرده‌اند که واشنگتن درخواست کشورها برای مستثنی شدن از تحریم نفتی ایران را بررسی خواهد کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار