۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۱۰۹۴۳
حاشیه سازی های بیت آیت الله منتظری ادامه دارد؛

صدا و سیما ادعای احمد منتظری را تکذیب کرد/دعوت خانواده منتظری به مباهله توسط آیت الله ری‌شهری

گروه تاریخ_رجانیوز: پس از پخش مستند "قائم مقام"  از شبکه سوم سیما، بیت آیت الله منتظری اعتراض های تکراری خود به این مستند را دوباره مطرح کرده و مستند را به تحریف واقعیت و تاریخ متهم کردند. پس از پخش مستند از شبکه سه، علاوه بر بیت مرحوم منتظری، برخی از افراد همسو با بیت ایشان نیز، به پخش این مستند واکنش نشان دادند.
 
به گزارش رجانیوز، محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس در واکنش به پخش این مستند از شبکه سه و در حمایت از ادعا های بیت آیت الله منتظری، در توییتر خود نوشت: "پیرو اعتراض آقای احمد منتظری به تقطیع و تحریف مصاحبه‌اش در مستند قائم مقام و درخواست پخش توضیحاتش از سیما، نمایندگان از رییس مجلس خواهان پیگیری موضوع از طریق شورای نظارت صدا و سیما شدند."
 
عوامل مستند قائم مقام نیز در پاسخ به این ادعاها و حواشی ایجاد شده، فایل صوتی بخشی از سخنرانی آقای محمدعلی انصاری- عضو دفتر امام و رئیس فعلی موسسه تنظیم و نشر آثار امام- در میزگرد فروردین 1368 در دانشگاه تهران را منتشر کرد که در بخشی از آن، انصاری درباره عوامل انحراف آیت الله منتظری می‌گوید: "هیچ موقعی ذهن آیت الله منتظری نسبت به نظام و رهبری و اینها از نظر کلی و مبانی نه مخدوش شده و نه ایشان مساله ای داشتند. اما باید بگویم خدا نیامرزد آن جریانی که با این القائات و با این تفکرات و با این تحلیلهای غلط و کور، در آنجا نشستند و در آنجا برنامه‌ریزی کردند وخط مشی تعیین کردند والقائات کردند...خدا میداند من در آن روزی که یکی از پیامها و نامه های ایشان را به قم میبردم در بین راه به تنهایی گریه کردم".
 
پس از انتشار این فایل صوتی، و در پاسخ به ادعای احمد منتظری و وابستگان به بیت آیت الله منتظری، مبنی بر اینکه هدف این مستند تقطیع و تحریف تاریخ و مخدوش کردن چهره مرحوم منتظری بوده است، عوامل این مستند، فیلمی از صحبت های آیت الله ری‌شهری را منتشر کردند.
 
در قسمتی از فیلم، آیت الله ری‌شهری در واکنش به ادعا های بی اساس و فرار رو به جلو بیت آیت  الله منتظری، احمد منتظری و افراد وابسته به بیت مرحوم منتظری را به مباهله دعوت می‌کند. آیت الله ری‌شهری در این مصاحبه می‌گوید: "از خانواده آقای منتظری هر کسی مدعی است که واقعاً حرف هایی که من[درباره مرحوم منتظری]می‌زنم درست نیست، من حاضرم با او مباهله کنم...خدا را شاهد می‌گیرم که ما می‌خواستیم آقای منتظری نجات پیدا کند."
 
Video Player
video_2018-08-15_14-12-53.mp4 | دانلود فیلم 
 
روزنامه سازندگی نیز در شماره اخیر خود، با انتشار مصاحبه ای از عطریانفر، با عنوان "مستند قائم مقام منصفانه نیست"، به پخش مستند قائم مقام از شبکه سوم سیما واکنش نشان داده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار