۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب : ۱۱۰۰۱
ادامه مقاومت چین در برابر تحریمهای آمریکا علیه ایران؛

وزارت خارجه چین: روابط ما با تهران مناسب، عادلانه و قانونی است

به گزارش پارسینه، به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و از سر گرفتن تحریم‌ها علیه این کشور، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد از این به بعد کسانی که با ایران معامله کنند نمی‌توانند سهمی در بازار آمریکا داشته باشند. اتحادیه اروپا، چین، روسیه، هند و ترکیه با تحریم ایران مخالف هستند.

اما چین از روابط تجاری خود با ایران حمایت کرده و گفته است این روابط شفاف هستند. چین با خرید حدود ۶۵۰ هزار بشکه در روز یکی از مهم‌ترین مشتریان نفت ایران است که حدود هفت درصد نفت وارداتی این کشور است. وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای بار دیگر مخالفت خود را با تحریم‌های یکجانبه و فراسرزمینی ایران اعلام کرده است.

وزارت امور خارجه چین گفته است روابط ایران و چین در زمینه تجاری و انرژی، "مناسب، عادلانه و قانونی" بوده است. چین گفته است روابط با ایران ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و تعهدات بین‌المللی چین نیست و علیه منافع کشور دیگری هم نبوده است.

این کشور گفته است استفاده از تحریم‌ها به هر بهانه‌ای و برای تهدید سایر کشور‌ها مشکلی را حل نخواهد کرد و تنها گفتگو و مذاکرات راه حل واقعی برای حل و فصل مساله است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار