۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۰
کد مطلب : ۱۱۰۰۶
از صبح روز گذشته انجام شد

آغاز عملیات اعزام بیش از 4 هزار زائر گلستانی به سرزمین وحی/ دختر گرگانی جوان‌ترین زائر با 17 سال سن

آغاز عملیات اعزام بیش از 4 هزار زائر گلستانی به سرزمین وحی/ دختر گرگانی جوان‌ترین زائر با 17 سال سن
از صبح روز گذشته انجام شد
آغاز عملیات اعزام بیش از 4 هزار زائر گلستانی به سرزمین وحی/ دختر گرگانی جوان‌ترین زائر با 17 سال سن
از صبح روز گذشته عملیات اعزام بیش از چهار هزار زائر گلستانی به سرزمین وحی از فرودگاه بین‌المللی گرگان آغاز شد.

به گزارش بیان ما به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، عملیات اعزام 4 هزار و 15 زائر گلستانی به سرزمین وحی از صبح روز گذشته در فرودگاه بین‌المللی گرگان آغاز شد.
زائران گلستانی در قالب 27 کاروان طی پنج روز به سرزمین وحی اعزام خواهد شد و پس از 30 روز سفر، 20 شهریورماه از فرودگاه جده به فرودگاه گرگان باز خواهند گشت.
در عملیات اعزام حجاج گلستانی، جوان‌ترین زائر دختر گرگانی با 17 سال و مسن‌ترین زائر پیرمرد اهل گنبدکاووس با 90 سال سن به سرزمین وحی اعزام می‌شود.
 

 مراسم بدرقه این زائران صبح امروز با حضور استاندار گلستان و دیگر مسوولان استانی برگزار شد.
مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان در این مراسم اظهار کرد: اعزام زائران توسط 14 پرواز سعودی انجام خواهد شد و فرودگاه‌ بین‌المللی گرگان از نظر تعداد اعزام زائران رتبه هفتم کشور را دارد.
رامیان آذری بیان کرد: پلیس فرودگاه‌ها و پلیس گذرنامه، مرکز بهداشت، آتش نشانی، شرکت ایران ایر، سپاه فرودگاه‌ و دیگر نهادهای مرتبط با حوزه اعزام زائران تا روز چهارشنبه به صورت 24 ساعته در فرودگاه بین‌المللی گرگان حاضر هستند و به زائران خدمت‌رسانی خواهند کرد.
جانشین حج و زیارت گلستان در این مراسم تصریح کرد: از مجموع 4 هزار و 15 زائر گلستانی که به حج اعزام می‌شوند، 144 نفر عوامل هستند و در این عملیات اعزام 12 پزشک کاروان‌های زائران را همراهی خواهند کرد.
محمدرحیم ملاح اضافه کرد: چهار هتل در مکه در اختیار زائران گلستانی است و خوشبختانه با هماهنگی‌های انجام شده چادرهای زائران گلستانی در منا و عرفات در یک مجموعه در کنار هم قرار دارد که کار خدمت‌رسانی به زائران را ساده‌تر می‌کند.
استاندار گلستان نیز در این مراسم تصریح کرد: حج مسیر پاکی و منزه شدن و محل تجلی وحدت بین مسلمانان است.
سیدمناف هاشمی متذکر شد: امروز مسلمانان جهان بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همدلی نیاز دارند و حج بهترین فرصت برای نمایش وحدت و یکپارچگی مسلمانان است.
استاندار گلستان اضافه کرد: امروز حجاج ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران هستند که می‌توانند مبلغ فرهنگ، تمدن، دینداری و وحدت در جامعه اسلامی باشند و این امر را در جهان تبلیغ کنند.
گفتنی است، به منظور مدیریت در حضور خودروی زائران و خدمت‌رسانی بهتر به آنها، مسوولان فرودگاه بین‌المللی گرگان از زائران و خانواده‌ آنها درخواست کرد که ضمن همکاری با ماموران و کارشناسان مستقر در فرودگاه، از حضور و ازدهام جمعیت در فرودگاه خودداری کنند.
بر اساس این گزارش، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای خانواده هر زائر یک کارت تردد  و ورود به محوطه پارکینگ فرودگاه بین‌المللی گرگان صادر می‌شود و تنها خودروهای دارای کارت تردد و ورود می‌توانند وارد محوطه پارکینگ فرودگاه شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار