۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۱
کد مطلب : ۱۱۰۹۵

دولتمردان برای رسیدن به توسعه انتقاد پذیر باشند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان امروز(25 مرداد) در سی و هفتمین نشست ماهانه  توسعه ای استان با عنوان نقش لجستیک و حمل و نقل چند وجهی در روان سازی ترانزیت که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد اظهار کرد:  گیلان دارای فرهنگ غنی بوده و نخبگان بسیاری را در خود پرورانده است. 
وی با بیان اینکه فرهنگ اصیلی در سیستم اجتماعی گیلان نهفته است گفت: در گیلان قدیم امنیت به گونه ایی بود که خانه های روستایی فاقد دیوار بودند.
محمدی اضافه کرد: اگر در گذشته ناامنی در این منطقه وجود داشت،  سیستم مسکن شهری و روستایی این دیار اینگونه طراحی نمی شد. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان اذعان کرد: فرهنگ گیلان، آزادی زنان را در بطنش تدوین کرده و بدین سبب است که  زنان گیلانی آزاده ترین زنان ایران شمرده می شوند. 
وی با تاکید بر اینکه زنان گیلان همواره نقش بسیار قوی در زندگی اجتماعی ایفا کرده اند گفت: اکنون اگر حضور زنان روستایی از اقتصاد کشاورزی حذف شود، آسیب شدیدی به کشاورزی استان وارد خواهد شد. 
محمدی خاطر نشان کرد: این فرهنگ غنی، طرز فکر و زندگی اجتماعی گیلانیان سبب رشد مدیران و نخبگانی را در این منطقه فراهم کرده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه تعریف واحد از یک سلسله مفاهیم در سطح جامعه توسعه پایدار را فراهم خواهد کرد گفت: هدف ما زیر سوال بردن یک بخش از فعالیت جامعه نیست بخش های دولتی همه باید با وحدت، هم دلی، تلاش و کوشش توسعه جامعه را فراهم کنند. 
وی  ادامه داد: هیچ کشوری نمی آید که مشکلات  کشور دیگر را حل کند هر کشوری در فکر منافع خود است.
محمدی به فعالیت بخش خصوصی و انسجام و هماهنگی اشاره و اذعان کرد: دولت مردان و مدیران در راستای رسیدن به توسعه بایستی انتقاد پذیر بوده و صبر داشته باشند و با شنیدن انتقادات و پیشنهادات زمینه رشد جامعه را فراهم کنند. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان اظهار کرد: بر پایی چنین نشست های با هدف آموزش، توسعه و آشنایی با مفاهیم و مباحث جدید است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار