۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
کد مطلب : ۱۱۷۱۴
کبوتران حرم از استان سمنان به پروازدر آمدند/ معرفی برترین های جشنواره داستان رضوی

چهاردهمین دوره جشنواره ملی داستان رضوی برترین های خود را در سمنان شناخت و کبوتران حرم بر شانه منتخبین این جشنواره نشست.

چهاردهمین دوره جشنواره ملی داستان رضوی برترین های خود را در سمنان شناخت و کبوتران حرم بر شانه منتخبین این جشنواره نشست.
با رای هیات داوران و پس از بررسی یک هزار و ٢٥٩ اثر داستان کوتاه رسیده به دبیرخانه جشنواره ملیداستان رضوی (کبوتر حرم) اثر داستانی "گمخانه" نوشته امین اطمینان از خراسان رضوی در جای اول قرار گرفت.
همچنین داستان "استخوان شکسته زیر پوست دنیا" اثر فائزه سماوانیان از همران و نیز داستان "نوار برگردان یک حس موازی" از روح الله صالحی از استان همدان در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.
داوران این جشنواره همچنین در بخش نویسندگان شایسته تقدیر داستان "هلال وارانه پل شرقی بغداد" از معصومه دهنوی از استان خراسان رضوی، "نامه های بی بازگشت" از حمید بابایی از تهران، "موهایبلند پدرم" از لیلا امامی از همدان، داستان "واسه م عکس بفرست" اثر فاطمه زنده بودی از بوشهر و "نامه ی آخر" از نسیم سهیلی از خراسان رضوی را به عنوان آثار شایسته تقدیر معرفی کرد.
آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی داستان رضوی با حضور مسوولان اجرایی و فرهنگی، جمعی از نویسندان و اهالی ادب و فرهنگ و نیز برگزیدگان این جشنواره برگزار و در آن تندیس جشنواره و جوائز برگزیدگان این جشنواره به آنان اهداء شد.
در این دوره ازجشنواره ٨٥١ شرکت کننده از استانهای سراسر کشوردر مجموع یک هزار و ٢٥٩ اثر داستان کوتاه دریافت شده بود که استان های سمنان، خراسان رضوی و تهران از نظر تعداد شرکت کنندگان و نیز خراسان رضوی با ٢٠٠ اثر، سمنان با ١٩٧ اثر و تهران با ١٢٦ اثر در رتبه های اول تا سوم قرار گرفتند.
از کل شرکت کنندگان در این حشنواره بانوان با ٧١٩ نفر از نویسندگان مرد پیش افتادند و این تعداد خانم شرکت کننده نسبت به دوره قبل نیز بیشتر است.
در ١٣ دوره این جشنواره درمجموع ٩ هزار و ٦٥٦ اثر داستانی توسط شش هزار و ٢٤٠ شرکت کننده ارسال شده است.
چهاردهمین دوره جشنواره ملیداستان رضوی اختصاص به داستان کوتاه داشت و در دوره های قبل این جشنواره در بخش های داستان کوتاه کوتاه، داستان کوتاه، داستان بلند و رمان و بخش های ویژه برگزار شده است.
از آثار منتخب ١٣ دوره این جشنواره تاکنون قریب ١٠ جلد کتاب چاپ و منتشر شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار