۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب : ۱۲۰۵۹

العبادی: اصراری بر ماندن در قدرت ندارم/ غافلگیرتان می‌کنم

العبادی: اصراری بر ماندن در قدرت ندارم/ غافلگیرتان می‌کنم
نخست وزیر عراق می‌گوید نامزدی برای دور دوم نخست وزیری تصمیم او نبود بلکه به توصیه برخی این تصمیم را گرفته است.
حیدر العبادی شامگاه پنجشنبه در جریان کنفرانس خبری گفت که به توصیه‌های مرجعیت دینی عراق احترام قائل بوده و به آن پایبند است.
او گفت که «طرح ما عراقی ملی بوده و براساس "نه شرقی و نه غربی" است، می‌خواهیم آن را در راستای منافع عراق و همه عراقی‌ها تکمیل کنیم».
او افزود: «بدون آنکه اصراری بر ماندن در قدرت داشته باشم، به اقدامات قانون اساسی ملتزم بوده و به توصیه‌های مرجعیت دینی احترام قائلیم و با آن‌ها موافق هستیم، هرگز خواستار این نبودیم که بر ماندن در قدرت اصرار داشته باشیم یا اینکه دور دوم هم ما باشیم».
نخست وزیر عراق گفت که قصد نامزدی برای دور دوم را نداشت ولی برخی از او خواستند به دلیل دستاوردها و پیروزی‌های امنیتی و اقتصادی‌اش نامزد شود.
او اظهار داشت که ای کاش با نامزدی برای دور دوم نخست وزیری موافقت نمی‌کرد؛ چرا که انتخاب نخست وزیر در عراق یک فرآیند پیچیده بوده و بر سر آن درگیری‌هایی وجود دارد.
رئیس ائتلاف النصر عراق گفت که «قطعا اصراری بر ماندن در قدرت نیست؛ من خواستار تسریع در روند تشکیل دولت هستم. از امروز می‌گویم با آخرین تصمیم‌ها خود غافلگیرتان خواهم کرد و خواهید دید که اصراری بر ماندن در قدرت نداریم».
مرجعیت دینی شیعیان عراق دوشنبه این هفته خواستار عدم انتخاب شخصیت‌هایی شد که قبلا به عنوان نخست وزیر عراق انتخاب شده‌اند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين