۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۱۲۱۳۲
سنندج:

شکارچی متخلف لاشه بزکوهی را در منطقه کوسالان رها و متواری شد

شکارچی متخلف لاشه بزکوهی را در منطقه کوسالان رها و متواری شد
یوسف چشمیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش واصله همیاران محیط زیست مبنی بر شنیدن صدای تیراندازی در منطقه حفاظت شده کوسالان، مامورین یگان حفاظت به همراه سه نفر از دوستداران محیط زیست عازم منطقه شدند.
وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست از رسیدن به محل تیراندازی، اقدام به بررسی منطقه با دوربین های مخصوص کردند و در نقطه ای دور متوجه یک شکارچی شدند که مشغول کندن پوست لاشه یک بز کوهی بود.
رئیس حفاظت محیط زیست سروآباد اضافه کرد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه و مشرف بودن محلی که شکارچی متخلف آنجا بود به محل ایستادن محیطبانان، شکارچی به محض مشاهده ماموران لاشه حیوان شکار شده را رها و از محل متواری شد.
وی یادآور شد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست بدلیل بعد مسافت زمانی به محل شکار رسیدند که شکاری از آنجا رفته بود و به همین دلیل لاشه حیوان شکار شده (بز کوهی) را ضبط و به اداره منتقل کردند.
چشمیدری تاکید کرد: از لاشه حیوان شکار شده و بقایای آن (سر، شاخ، پوست، پاها) مشخص شد این لاشه متعلق به یک بز کوهی از گونه های جانوری شناسایی شده در منطقه حفاظت شده کوسالان و شاهو است.
وی گفت: صورتجلسه کشف و ضبط لاشه و تخلف این شکار غیر مجاز تنظیم و به مراجع قضایی ارجاع و پرونده نیز در مرحله تحقیقات مقدماتی برای شناسایی شکارچی متخلف قرار دارد.
چشمیدری اظهار داشت: گوشت لاشه شکار شده به پیشنهاد محیط زیست سروآباد و نظر مساعد دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان بین مستمندان و بیماران صعب العلاج روستاهای منطقه توزیع شد.
به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده کوسالان و شاهو این منطقه با وسعت 57 هزار و 236 هکتار در استان کردستان، حد فاصل شهرستان های سروآباد، مریوان و کامیاران واقع شده است.
در این منطقه تاکنون 117 گونه پرنده، 23 گونه پستاندار، 17 گونه خزنده و 242 گونه گیاهی، شناسایی شده و مهمترین گونه های جانوری آن کل و بز، خرس قهوه ای، قوچ و میش، کرکس، هما و عقاب طلایی است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين