۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۱۲۶۴۷

کدام اتاق عملیات روانی جریان رسانه ای اهواز را مدیریت می کند/ علیرضا پورمسعود

کدام اتاق عملیات روانی جریان رسانه ای اهواز را مدیریت می کند/ علیرضا پورمسعود
✍پس از حادثه تروریستی و غیر انسانی که در اهواز اتفاق افتاد رسانه های لندنی ، امریکایی ، اسرائیلی شروع به مدیریت روانی - تبلیغاتی مخاطبین نمود.
1.اولین محور القایی استفاده از تکنیک کلمات همسنخ در رسانه ها با جای گذاری کلمه حمله مسلحانه ، تیراندازی شدید و ... بجای حمله تروریستی بود که استفاده مکرر از این کلمات بجای واژه تروریست ذهن مخاطب را برای آینده ای که قرار است این گروه تروریستی الاحواز را نوعی اپوزوسیون جمهوری اسلامی و مخالف رژیم معرفی شوند آماده می کند.
همچنان که ویکی پدیا ، تروریست بودن عبدالمالک ریگی را صفتی که جمهوری اسلامی به وی داده می داند! و در لفافه او را در حد یک مخالف سیاسی جمهوری اسلامی ایران معرفی می کند
2.دومین و اصلی ترین محور القایی در خصوص این عملیات تروریستی نسبت دادن آن به حکومت جمهوری اسلامی است که منجر به مسموم شدن مخاطب توسط عملیات روانی رسانه ها در تحلیل وقایع و تشخیص اشتباه در شناخت دشمن شود.
✍طوری که رسانه تحت مدیریت اتاق عملیات روانی اسرائیل(آمدنیوز) از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شنبه شب تاریخ ۳۱ شهریور ماه تعداد ۱۱۷ پست منتشر نموده که تنها ۱۶ پست غیرمرتبط با حادثه اهواز است، که هدف آن القای برنامه ریزی شده ی این حادثه توسط حکومت است.
همچنین به موازات این دو محور القایی، رسانه ها در تلاشند دو قطبی حکومت - مردم را در بین جامعه تقویت کنند بطور مثال آمدنیوز ابتدا یک پست در انتساب این حادثه به حکومت قرار میدهد و بعد از آن پستی در حمایت از صف اهدای خون برای آسیب دیدگان اهوازی منتشر می کند
✍نکته ی قابل تامل بررسی صحت و ریشه ی محور اصلی این رسانه ها پیرامون برنامه ریزی این حادثه از قبل می باشد باید به این سوال پاسخ داده شود که چه جریانی این عملیات تروریستی را از قبل برنامه ریزی کرده و بدنبال ایجاد آشوب و تجزیه ی اهواز بوده و هست؟
✍در تاریخ روابط بین الملل ، رژیم صهیونیستی همواره بدنبال انزوای ایران در مجامع بین المللی بوده و در آستانه ی هر حرکت جهانی ایران یک عملیات و برنامه ای جهت دار ترتیب داده و تلاش نموده ایران دچار انزوای بین المللی شود
✍حال لازم است به برخی اسناد در خصوص تجزیه ی ایران که اهداف کدام کشورها و جریان های نفوذی بوده؟
✍با توجه به اسناد و اخبار موجود تجزیه ایران از طریق تحریک گسل های قومیتی هدف اصلی رژیم صهیونیستی توسط اعراب منطقه به رهبری عربستان سعودی و جریان های نفوذی داخلی برخی قومیت هاست
✍اولین بار این طرح‌ را برنارد لوئیس یهودی در سال ۱۹۷۹ مطرح نمود که راه آن را آشوب داخلی و بالکانیزه نمودن ایران مانند جنگ داخلی نیجریه می داند.
✍در سال اخیر طی مصاحبه ی یکی از مقامات رژیم صهیونیستی به نام موردخای کدار(تحلیلگر ارشد دانشگاه بار ایلان و عضو پیشین بخش اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی) در تاریخ ۱۴ فوریه با خبرگزاری اسرائیل نشنال نیوز بر این طرح اشاره شد
وی در این مصاحبه می گوید:
راهکار مشکل ایران، به راه انداختن آتش است: با به راه انداختن جنگ‌های قومی، باید ایران را تجزیه کرد. اسرائیل باید مخالفان نظام ایران را بیابد.
✍باید «گام‌های قاطعی» را علیه ایران طراحی کرد. یکی از روش‌های مقابله با ایران، تکرار نقشه شکست‌ خورده عربستان در به راه انداختن جنگ نیابتی و درگیری مسلحانه با آن است.
راه دیگر، «تجزیه ایران به عناصر قومیتی سازنده آن» است.
✍در اثبات نقش عربستان سعودی و حمایت مالی این کشور در خصوص ایجاد آشوب و تجزیه ایران به توییت انور عشقی ژنرال بازنشسته ی سعودی در ۳ اپریل اشاره نمود
✍انور عشقی، ژنرال بازنشسته سعودی در صفحه توییتر خود جنوب یمن و کُردهای ایران، ترکیه و عراق را به اتحاد برای جدایی و تجزیه منطقه تشویق کرد.
کردها باید صفوف خود را متحد کنند و هدف راهبری خود را تشکیل کشور کردستان بزرگ به شیوه‌ای مسالمت‌آمیز و با آرامش قرار دهند. اگر مردم جنوب یمن متحد شوند و کشور تشکیل دهند و بنادرشان را توسعه دهند از بهترین کشورها در خاورمیانه خواهند بود.
✍در نتیجه این حادثه ی تروریستی و یا عملیات تروریستی مرقد امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی در سال گذشته و عملیات های اینچنینی برنامه ریزی رژیم صهیونیستی و از اهداف دیرین این رژیم غاصب است، که همواره با شکست مواجه شده و رسانه ی صهیونیستی آمدنیوز سرباز پیاده نظام تبلیغاتی این جریان است.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار