۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷
کد مطلب : ۱۲۷۲۵

برجام موشکی چگونه هوا شد؟! حمید رضا ترقی

آمریکا، انگلیس و فرانسه اگرچه به واسطه حمله موشکی به سوریه، عربستان را خواهند دوشید اما حماقتی راهبردی درباره ایران مرتکب شده اند. چرا؟ راهبرد مهم آنها در #برجام_هسته_ای و سپس پیشنهاد #برجام_موشکی این بود که دوران مذاکره و توافق برد-برد است و ایران با کنار گذاشتن قدرت نظامی و موشکی می توانداز عواید همکاری بهره مند شود.
️اما حماقت حمله به سوریه و ارتکاب جنایت اخیر- با همه ناکامی اش- نشان داد برخلاف نسخه پیچی جریان نفوذی و حرفی که در دهان برخی سیاسیون گذاشتند مبنی بر اینکه "روزگار فردا، روزگار گفتمان هاست نه موشک ها"، روزگار اتفاقا، روزگار توسعه ظرفیت بازدارنده توان موشکی است. به یقین اگر سوریه یک سوم توان موشکی ایران را داشت، آمریکا جرئت نمی کرد حتی نگاه چپ بکند، چه رسد به اینکه حمله موشکی ترتیب دهد. اما با همه اینها، خبط بزرگ آمریکا، مشت خط نفوذ را باز و برجام موشکی را هوا کرد.
🔹می گویند خروس ده، روباه را دید و بالای درخت پرید. روباه گفت "مگر نشنيده اي سلطان جنگل، بین همه اعلام صلح کرده و دستور داده كه از این به بعد هيچ کس حق ندارد به ديگری آسيب برساند؟!". خروس اما گردنش را دراز كرده بود و به دور نگاه می كرد. روباه پرسيد چرا گوش و حواست با من نیست؟ به كجا نگاه مي كني؟ خروس گفت از دور حيواني به اين سو مي دود و گوشهاي بزرگ و دم درازی دارد . نمي دانم سگ است يا گرگ؟
🔸روباه گفت با اين نشاني ها كه تو می گويی، سگ بزرگي به اينجا مي آيد و من بايد هر چه زودتر از اينجا بروم. خروس گفت "مگر نگفتي سلطان جنگل فرمان صلح و آتش بس داده، پس چرا مي ترسی؟". روباه در حالی که می گریخت، پاسخ داد "بله، دستور داده اما مي ترسم او هم مانند تو خبر را نشنيده باشد"!
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار