۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۲
کد مطلب : ۱۳۸۸۰

سربازان برای زیارت اربعین از چه طریقی اقدام کنند؟


رئیس ستاد اربعین گفت: اتباع افغانی می توانند برای کاهش هزینه های اخذ روادید به دفاتر اتباع استانداری ها مراجعه کنند.
به گزارش بیان ما به نقل از  مشرق، شهریار حیدری شامگاه امروز یکشنبه در گفتگو با رادیو اربعین در تشریح این خبر اظهار داشت: به طور قانونی تفاوتی بین زائران ایرانی و افغانی  در میزان مبلغ روادید در نظر گرفته نشده است و اتباعی که اقامت یک ساله در دست دارند می توانند با مراجعه به اداره اتباع و مهاجرین ناجا نسبت به دریافت روادید اقدام کنند.

وی تاکید کرد: طبق مذاکرات انجام یافته و راهکارهای پیش بینی شده صدور روادید برای اتباع افغانی که گذرنامه دست نویس دارند تنها در کنسولگری های تهران، کرمانشاه، اهواز و مشهد امکان صدور روادید وجود دارد.
حیدری در خصوص زمان آغاز صدور روادید اتباع خارجی نیز گفت: اتباع خارجی ار امروز ۲۲ مهر ماه می توانند نسبت به اخذ روادید اقدام کنند.
سخنگوی ستاد اربعین در خصوص مشمولان نظام وظیفه نیز گفت: مشمولان خدمت نظام وظیفه می توانند با راهکارهای پیش بینی شده به مراکز نظام وظیفه مراجعه کرده و نسبت به اعزام زیارت اقدام کنند.
سربازان می توانند از طریق مراکز عقیدتی سیاسی و یگان خود نسبت به اعزام مراجعه کنند
وی همچنین در خصوص سربازان مشغول خدمت افزود: سربازان می توانند از طریق مراکز عقیدتی سیاسی و یگان خود نسبت به اعزام مراجعه و با توجه به راهکارهای پیش بینی شده برای زیارت اربعین اعزام شوند.
حیدری خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از دو هزار و ۵۰۰ دفتر حج و زیارت آماده خدمت رسانی به زوار جهت اخذ روادید هستند که توسط سامانه سماح به ثبت کنندگان معرفی می شوند.
سخنگوی ستاد اربعین در خصوص تسهیلات صدور گذرنامه نیز گفت: هم اکنون صدور گذرنامهدر کمتر از ۴۸ ساعت از طریق مراکز پلیس +۱۰ سراسر کشور انجام می شود و در تهران علاوه بر این مراکز در محل پلیس گذرنامه در کمتر از دو ساعت صدور گذرنامه انجام می شود.
  •  
     

 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار