۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب : ۱۳۹۷۰

جزئیات دستگیری ۴۰ اخلالگر اقتصادی / ضبط صد‌ها میلیون تومان وجه نقد، ۸ کیلوگرم طلای آب شده و انواع ارز‌ها از اخلال‌گرانبه گزارش بیان ما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز گذشته و در جدیدترین طرح شناسایی و دستگیری دلالان ارزی که در سطح بازار انجام شد ۴۰ متهم دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.
حجت السلام و المسلمین محسنی اژه ای معاون اول دستگاه قضا در نشست خبری خود در روز یکشنبه (۲۲ مهر ماه ۱۳۹۷) با اصحاب رسانه اعلام کرد: در تهران برای مبارزه با اخلالگران در حوزه ارز، نظامات ارزی کشور و قاچاق سازمان‌یافته، از ابتدا تا به امروز ۱۹۶ نفر دستگیر شده‌اند که ۱۳ نفر آن‌ها در همین روز‌های اخیر دستگیر شده‌اند.
براساس اعلام قوه قضاییه جزئیات جدیدی از دستگیری‌های صورت گرفته در روز گذشته (۲۳ مهر ماه ۱۳۹۷) به دست آمده است که حکایت از ضبط صد‌ها میلیون تومان وجه نقد از اخلال گران دارد؛ بنابراین گزارش با پیگیری‌های قضایی و اطلاعاتی دستگاه قضا و ضابطان در این اقدام اطلاعاتی و قضایی اخیر صورت گرفته حدود ۱۶۵ هزار دلار، یک میلیون و ۴۲۰ هزار دینار، حدود ۵۰۰ میلیون تومان ارز‌های غیر، حدود ۸ کیلوگرم طلای آب شده، ۶ فقره چک تضمینی و بین بانکی به مبلغ ۳۴۰ میلیون تومان حدود ۱۰۰ میلیون تومان وجه نقد، حدود ۳۲ هزار لیر ترکیه، حدود ۳ هزار یورو در همان ابتدای بازداشت از متهمان کشف و ضبط شد.
گفتنی است؛ بنا بر اعلام سخنگوی دستگاه قضا تا روز یکشنبه (۲۲ مهر ماه ۱۳۹۷) در تهران بیش از ۴۹ مورد کیفرخواست صادر شده که برخی از این کیفرخواست‌ها ممکن است ۴-۵ تا ۱۰ متهم داشته باشد و برای بیش از ۹۰ نفر از کسانی که کیفرخواست برایشان صادر شده، تعیین وقت صورت گرفته است.
آنگونه که معاون اول دستگاه قضا عنوان کرده است در استان سیستان و بلوچستان یک شبکه نفوذ بانکی کشف شده است که در جریان این پرونده ۱۷ نفر بازداشت شده‌اند. این افراد بصورت سازمان یافته و با اعمال نفوذ در سیستم بانکی و بعضا استفاده از اسناد غیرواقعی توانسته بودند حدود ۱۰۰ میلیون یورو دریافت کرده و حدود ۳۰۰ میلیون یورو نیز نزدیک به گرفتن بود که متوقف شده است.
گفتنی است؛ در ارتباط با بازداشت‌های صورت گرفته در دیگر استان‌ها نیز می‌توان به استان خراسان رضوی با ۴ بازداشتی، استان همدان ۷ نفر بازداشتی اشاره کرد.

 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار