۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳
کد مطلب : ۱۴۳۲۴

علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده

علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده
 
در این چند روز دو اظهارنظر از علی مطهری منتشر شد که هر دو سخنانی نسنجیده و غلط بود. نخست اظهار نظر مطهری درباره شمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان بر شهرداری تهران است که جناب مطهری اظهار کرده‌اند که به نظر ایشان شامل شهردار تهران نمی‌شود چون شهرداری مقامی انتخابی است!
 
در این زمینه باید گفت اساسا کسی نظر شخصی آقای مطهری را جویا نشده است. نهادهای قانونی در این زمینه باید اظهار نظر کنند و نظر شخصی ایشان، شان قانونی ندارد. تاکنون که همه نهادهای قانونی مانند دیوان محاسبات و معاونت قوانین مجلس و معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری گفته‌اند این قانون شامل شهردار تهران هم می‌شود. اما متاسفانه شورای شهر تهران و شهردار تهران با لجبازی زیر بار قانون نمی‌روند.
 
اظهارنظر دوم مطهری در رابطه با قتل خاشقچی بود که این اظهارنظر با واکنش جدی روزنامه جوان روبرو شد. روزنامه جوان در مطلبی با تیتر «آقای مطهری! در مثال‌تان مناقشه و تحلیلتان افتضاح است» ، درباره مقایسه قتل خاشقچی و قتل‌های زنجیره‌ای توسط علی مطهری نوشت: « ماجرا فقط قیاس نادرست دو اتفاق نیست؛ گرچه خود این قیاس نادرست نشان می‌دهد مطهری چقدر بر ماجرا اشراف ندارد! در قتل خاشقجی عامل خود حکومت بود و در یکی از مراکز حکومتی آل‌سعود هم این اتفاق روی داد و در برابر اوج فشار بین‌المللی ۱۷ روز به دروغ گفت که خاشقجی از کنسولگری خارج شده است! اما قتل‌های زنجیره‌ای کار عوامل خودسر بود و خود دولت ایران به ماجرا رسیدگی کرد و پرونده را پیش برد، بدون دخالت خارجی....

اکنون این سوال از مطهری مطرح است که رسانه‌های آزاد از قتل خاشقچی جلوگیری کردند که در قتل‌های زنجیره‌ای نکرده‌اند. در هر دو جا قتل محقق شده است و بود و نبود رسانه‌ها هم تاثیری در وقوع قتل نداشته است این قیاس مع‌الفارق مال کلاس اول سیاست است نه نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران...»
منبع: الف
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار