۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴
کد مطلب : ۱۴۳۲۵

واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره


واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره
برخی از اصلاح‌طلبان تلاش کردند به روحانی یادآوری کنند که «این رسمش نیست» و دولت باید از توان جهانگیری استفاده کند. جعفرزراده ایمن‌ابادی نماینده اصلاح‌طلب رشت در روزنامه آرمان نوشت که حسن روحانی و دولت به اسحاق جهانگیری مدیون است و باید تا فرصت باقی است، دل جهانگیری را به دست آورد و او را مورد تفقد قرار دهد.
برخی مانند عطریانفر در مصاحبه با اعتماد بالکل منکر ماجرا شدند و مدعی شدند جریان اصلاحات همچنان با روحانی تا ۱۴۰۰ ادامه می‌دهد. عطریانفر گفته است: 
«به نظر من نقش اسحاق جهانگیری به هیچ عنوان در دولت کمرنگ نشده است و اتفاقا ایشان محکم در دولت با حفظ مواضع خود ایستاده است؛ لذا آنچه مطرح می‌شود تنها گمانه‌هایی است که مطرح می‌شود مضاف بر آنکه جهانگیری ماموریت‌های مهمی را هم از سوی دولت انجام می‌دهد و این موضوع نمی‌تواند به معنای کمرنگ شدن نقش جهانگیری باشد.
 
نکته‌ای که لازم است در این رابطه بیان شود این است که ما باید بپذیریم معاون اول بخش قابل توجهی از ماموریت‌های خود را به تبع رییس‌جمهور عهده‌دار می‌شود؛ به عبارت دیگر وقتی ماموریتی را رییس‌جمهور تعریف کنند، معاون اول آن ماموریت را عهده‌دار می‌شود. آقای جهانگیری روابط شخصی، دولتی و کاری‌اش با رییس‌جمهور یک رابطه محکم و استوار است که هیچ خدشه‌ای به آن وارد نخواهد شد. من به این موضوع که گفته می‌شود موقعیت آقای جهانگیری در دولت تضعیف شده است باور ندارم....
 
شما می‌گویید به کمرنگ شدن نقش اسحاق جهانگیری در دولت را باور ندارید و او رابطه محکمی دارد این درحالی است که آقای جهانگیری رسما اعلام می‌کند اجازه برکناری منشی خودم را ندارم.
 
چه کسی این حرف را زده است؟
 
این صحبتی است که شخص آقای جهانگیری در مراسم روز ملی صادرات مطرح کردند.
 
امکان ندارد ایشان چنین صحبتی کرده باشند. ایشان در آن سخنرانی منظورشان مربوط به تغییر وزیر بود که من هم گفتم تغییر وزیر با دولت است. طبیعی است که این در حوزه وظایف رییس‌جمهور تعریف می‌شود؛ لذا این موضوعاتی که مطرح می‌شود از اساس باطل است.»
 
عباس عبدی در یادداشتی در اعتماد نوشت: «وضعیت آقای‌جهانگیری مصداق خودکرده را تدبیر نیست شده است. باید همان پارسال تابستان تصمیم نهایی را می‌گرفت. یا استعفا می‌داد یا به طور کلی در مقام یک معاون اول معمولی انجام وظیفه می‌کرد و هیچ مسوولیت مستقیمی را نمی‌پذیرفت، و درباره دلار 4200 تومانی نیز اظهارنظر نمی‌کرد. متاسفانه حالا دیگر برای هر اقدامی خیلی دیر شده است.»
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار