۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۵
کد مطلب : ۱۴۸۷۶

اصلاح بخشنامه نحوه بکارگیری بازنشستگان

با توجه به قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اصلاح بخشنامه به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی را در بخشنامه‌ای ابلاغ کرد.
به گزارش بیان ما به نقل از فارس، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور شرایط ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی را در بخشنامه‌ای در تاریخ ۶ آبان ۹۷ ابلاغ کرد.
در این بخشنامه به تمامی دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است:
با عنایت به قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۶ شهریور ۹۷ مجلس شورای اسلامی، بخشنامه شماره ۹۷۳۵۷۹ مورخ ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ صادره از سوی این سازمان (موضوع ابلاغ مصوبه مورخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی) مبتنی بر مفاد مصوبات جلسه مورخ ۱۰ مهرماه ۱۳۹۷ شورای مذکور به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:
۱ـ به کارگیری و انتصاب بازنشستگان صرفا در سمت‌های مذکور در بندهای (الف)، (ب) و (ج) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری، جانبازان بالای پنجاه درصد (%۵۰)، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا امکان‌پذیر است.
۲ـ تمدید قرارداد و ادامه همکاری افرادی که قبل از قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۶ شهریورماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی و مبتنی بر قوانین و مقررات در دستگاه‌های اجرایی به کار گرفته شده‌اند، پس از موعد تعیین‌شده در قانون، صرفا در موارد پیش‌بینی شده در تبصره ۱ قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۶ شهریور ۱۳۹۷ و تبصره ۲ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ امکان‌پذیر است.
۳ـ دستگاه‌های اجرایی باید قبل از به کارگیری بازنشستگان ایثارگر که در تبصره ۱ قانون اصلاح قانون، به کارگیری آنان مجاز شناخته شده است، نسبت به اخذ شناسه از این سازمان اقدام نمایند.
۴ـ مستثنیات مذکور در تبصره ۱ ماده واحده قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۶ شهریورماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، برای افرادی مستثنی شده حقی ایجاد نکرده و به کارگیری آنان منوط به نیاز دولت یا دستگاه اجرایی خواهد بود.
مراتب برای اجرا ابلاغ می‌گردد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار