۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
کد مطلب : ۱۴۹۶۳
بهمنی:

سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است/ ایران تحریم‌های از این بدتر را پشت سر گذاشته است

سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است/ ایران تحریم‌های از این بدتر را پشت سر گذاشته است


بهمنی: سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است/ ایران تحریم‌های از این بدتر را پشت سر گذاشته است
رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه بیشتر ادعاهای موجود جنگ روانی است و ما هم این را می‌دانیم، گفت: سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است.
محمود بهمنی در گفت‌وگو با تسنیم در مورد ادعاهای آمریکا در مورد  اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی تحریم‌های به مراتب بدتر از این تحریم‌ها را بین سالهای 89 تا 91 پشت سر گذاشته است.
وی افزود: در آن زمان یک اجماع جهانی علیه ایران وجود داشت و در حال حاضر این اجماع وجود ندارد و خوشبختانه دست ما بسیار بازتر است.
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 8 کشور برای خرید نفت و مراوده با ایران مجاز هستند،تصریح کرد: ما از محل فروش نفت مشکلات خود را برطرف می‌کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است،گفت: اگر هم سوئیفت را بردارند که ما اعتقاد داریم این کار را انجام نمی‌دهند چون می‌خواهند ببینند که چه می‌گذرد پیش‌بینی برای جایگزینی سوئیفت انجام شده و بنابراین نگرانی از این بابت وجود ندارد.
وی با اشاره به کانال مالی اروپا و ایران گفت: قبلاً هم با سرمایه ایران در یک بانک چین ما حسابی داشتیم که مراوادت را از طریق آن انجام می‌دادیم و فروش نفت به آن حساب می‌رفت و از آن حساب خریدها انجام می‌شد و الان هم 26 کشور اروپایی اعلام کرده‌اند که برای شما یک حسابی باز می‌کنیم که درآمدهای حاصل از  فروش نفت به آن حساب واریز شود و از هرجا که خواستید خرید کنید از آن محل وجوه را پرداخت کنید.
بهمنی ادامه داد: این یک حساب کلی است که روی آن می‌شود برنامه‌ریزی انجام داد.
رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه بیشتر ادعاهای موجود جنگ روانی است و ما هم این را می‌دانیم، عنوان کرد: بالاخره ما خودمان را آماده برای این جنگ روانی کرده‌ایم و به هر ترتیب آنها آنچه که می‌توانستند را انجام دادند و دیگر چیزی برای اینکه انجام دهند وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه کشورهای مختلفی برای مراودات با ایران وجود دارد که روحشان هم خبردار نمی‌شود،گفت: در این راه مشکلی پیش نمی‌آید و بیشتر فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار