۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب : ۱۵۰۰۱
عضو هیئت مدیره خانه صنعت گیلان:

مشکلات اقتصادی کارگران با توزیع بسته‌های معیشتی برطرف نمی‌شود

مشکلات اقتصادی کارگران با توزیع بسته‌های معیشتی برطرف نمی‌شود
گیلان|‌ عضو هیئت مدیره خانه صنعت: مشکلات اقتصادی کارگران با توزیع بسته‌های معیشتی برطرف نمی‌شود
عضو هیئت مدیره خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران با اشاره به اینکه توزیع بسته‌های حمایتی تأثیری در معیشت کارگران ندارد گفت:‌ مشکلات قشر کارگری با این اقدامات مقطعی حل نمی‌شود.گیلان|‌ عضو هیئت مدیره خانه صنعت: مشکلات اقتصادی کارگران با توزیع بسته‌های معیشتی برطرف نمی‌شود
محمد رسول سماکچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ معضلات اقتصادی قشر کارگران کشور در حال حاضر به قدری زیاد و در هم تنیده شده است که نمی‌توان انتظار داشت این مشکلات با توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی و اقدامات مقطعی نظیر این حل و فصل شود.
عضو هیئت مدیره خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران عنوان کرد:‌ دولت فعلاً برای اعطای این بسته‌های معیشتی راهکار مشخص و معینی را اعلام نکرده است جدای از این در صورت عدم کنترل فرآیند حاکم بر بازار کشور توزیع این سبد‌های کالایی خود به عاملی در جهت ایجاد تورم و گرانی مبدل می‌شود.
سماکچی به مشکلاتی که کارگران در حوزه درمان با آن مواجه هستند اشاره کرد و افزود: به علت مشکلات ایجاد شده در شش ماهه نخست امسال و بدهی‌های انباشت شده دولت به تأمین اجتماعی بسیاری از کارگران و خانواده‌های تحت پوشش آن از خدمات درمانی مورد نیاز بی‌بهره شده‌اند.
عضو هیئت مدیره خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران حجم بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی را برشمرد و گفت:‌ بدهکاری‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی بیش از 140 هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود و تاکنون نیز اقدام عملی خاصی برای پرداخت این مطالبات انجام نشده است.
وی با بیان اینکه دولت در بودجه امسال مکلف به پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین اجتماعی است ابراز داشت:‌ این‌گونه سوء تدبیرها و عدم اتخاذ راهکاری مناسب برای حل مشکل سازمان تأمین اجتماعی،‌ فشارهای فزاینده‌ای به قشرهای مختلف مردم به ویژه کارگران وارد کرده است.
عضو هیئت مدیره خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران از درآمدهای سرشار دولت از محل فروش سکه و ارز سخن گفت و عنوان کرد:‌ دولت با حذف دهک‌های بالا و اختصاص مبلغ یارانه آنان به قشرهای ضعیف جامعه می‌تواند اندکی از مشکلات اقتصادی طبقه آسیب‌پذیر جامعه را برطرف سازد.
وی عدم تمکین دولت از مصوبه مجلس در راستای حذف دهک‌های پردرآمد را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد:‌ این‌گونه اقدامات در حقیقت خلاف قانون و مقررات است که در صورت عدم برخورد مراجع ذیصلاح،‌ آسیب‌های مخرب آن تنها به طبقه ضعیف جامعه وارد می‌شود.
سماکچی اوضاع این روزهای استان گیلان را نیز از جهات مختلف کاملاً نامساعد اریابی کرد و ابراز داشت:‌ تمامی کارها، برنامه‌ها‌‌ طرح‌ها و پروژه‌های اشتغالزایی در گیلان مانند مسئولانش به خواب عمیق رفته است و این روزها شاهد وقوع هیچ اتفاق خاصی در این زمینه‌ها نیستیم.
وی به عدم موفقیت طرح‌های اشتغال روستایی و بوم‌گردی در گیلان اشاره کرد و اظهار داشت:‌ با وجود همه سر و صداها و اقدامات تبلیغی در مورد راه‌اندازی طرح‌های بوم‌گردی و صرف یکسری اعتبارات تاکنون این استراتژی به اهداف از پیش تعیین شده خود در حوزه اشتغالزایی نرسیده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار