۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب : ۱۵۳۶۹
استانداران جدید :

استانداران جدید «همدان، زنجا‌ن، سیستان و بلوچستان و کرمان» را بیشتر بشناسیم+تصاویر

استانداران جدید «همدان، زنجا‌ن، سیستان و بلوچستان و کرمان» را بیشتر بشناسیم+تصاویر
منع به‌کارگیری بازنشستگان از حدود دو ماه پیش به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ و سبب شد تا بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در مناطق مختلف کشور با تغییرات جدی روبه‌رو شوند که در این بین 14 استاندار مشمول این طرح شدند.
در جلسه امروز هیئت دولت استانداران همدان، کرمان، زنجان و سیستان و بلوچستان ‌انتخاب شدند.‌
سیدسعید شاهرخی استاندار همدان

سیدسعید شاهرخی استاندار جدید همدان متولد سال 1344 است که در آبان ماه 96 به‌‌عنوان معاون سیاسی استانداری همدان منصوب شد‌. ‌وی قبل از این معاونت سیاسی و امنیتی استانداری‌های لرستان و قزوین را نیز در کارنامه کاری خود دارد‌. البته او در سال‌های قبل و در دوران دولت اصلاحات نیز در استان همدان سمت‌هایی داشته ‌و تا حدودی با فضای سیاسی و اجتماعی استان همدان آشناست. "سید سعید شاهرخی"‌ اصالتاً اهل الشتر است‌ و مورد حمایت جمعی از اصلاح‌طلبان استان است‌.
از سوابق شغلی وی به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان، فرماندار نهاوند، فرماندار شهرستان اسدآباد، شهردار ‌ملایر، شهردار تویسرکان، شهردار قروه همدان، معاون فرماندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان لرستان، کارشناس مسئول شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان لرستان و کارشناس مسئول امور شهری و شوراها استانداری لرستان می‌توان اشاره کرد. 
با روی کار آمدن دولت روحانی، شاهرخی که اهل خرم‌آباد است از 12 آبان 1392 در سمت معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان مشغول به‌کار شد.
محمدجواد فدایی استاندار کرمان

بعد از ‌استعفای استاندار کرمان، با حکم وزیر کشور دکتر «محمدجواد فدایی» معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری کرمان با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست استانداری کرمان منصوب شد‌.
مجمع نمایندگان استان کرمان در جلسات خود نسبت به محمدجواد فدایی نظر مثبت داشته و امروز در جلسه هیئت ‌به‌عنوان استاندار کرمان معرفی شد.‌
دکتر محمدجواد فدایی در شانزدهم تیرماه 1337 در شهر کرمان به دنیا آمد. وی در رشته مهندسی عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران تحصیل کرده و پس از شروع انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاهها از خردادماه 1359 در جهاد سازندگی استان کرمان مشغول به خدمت شد.
پس از بازگشایی دانشگاهها دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشتهِ مهندسی عمران به پایان رساند. دوم مرداد سال 1364 طی حکمی، وی در سن 27سالگی به سمت معاونت برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اجرایی استانداری کرمان منصوب شد و همزمان در بخش مهندسی عمران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز به فعالیت‌های آموزشی پرداخت.
دکتر محمدجواد فدایی از ابتدای سال 1369 نیز به‌عنوان معاون عمرانی به خدمات خود در استانداری کرمان ادامه داد. وی سپس برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و پس از اخذ درجه دکترا، در مهرماه 1375 به کرمان بازگشت و عهده‌دار کرسی تدریس و تحقیق رشته تخصصی خود (سازه) در دانشگاه شهید باهنر کرمان شد.
دکتر محمدجواد فدایی همچنین، از آبان ماه سال 1375 به‌عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان را به‌مدت دو سال عهده‌دار بود تا اینکه در شهریورماه سال 77، مجدداً مسئولیت معاونت امور عمرانی استانداری کرمان را به‌عهده گرفت.
وی در سال‌های 1382 و 1383 در سمت معاونت امور عمرانی و رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه استان کرمان ایفای نقش کرد. با شروع به کار دولت جدید و انتصاب استاندار جدید کرمان، از مهرماه 1384 فعالیت‌های خود را در اشتغال به امور آموزشی و پژوهشی منحصر و متمرکز کرد.
فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان

فتح‌الله حقیقی تا پیش از معرفی به‌عنوان استاندار زنجان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی بود. وی اصالتاً اهل ساوه است که در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد از سمت خود برکنار شد و به‌عنوان معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر و البرز به انجام خدمت پرداخته است.
وی در دولت اصلاحات فرماندار قم و معاون سیاسی استانداری این استان بود و لیسانس ریاضی و فوق‌لیسانس صنایع و مدیریت سیستم و بهره‌وری دارد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر و البرز، معاون سیاسی امنیتی استانداری قم سال‌های 1384‌ــ1381، فرماندار قم در سال‌های 1380‌ــ1378، مدیرکل امور اجتماعی و انتخابات استانداری قم در سال‌های 1377 ــ 1376، عضویت در هیئت امنای منطقه آزاد سلفچگان، عضویت در هیئت مدیره توسعه اطراف حرم حضرت معصومه(س)، رئیس اتاق فکر آمار وزارت کشور، نماینده وزارت در شورا و کمیته‌های تخصصی آمار، Gis، تبصره 16، رئیس اتاق فکر Gis وزارت کشور و عضویت در کارگروه راهبری فناوری اطلاعات، آمار و Gis وزارت کشور از جمله سوابق شغلی حقیقی است.
حضور در دانشگاه پیام نور، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز آموزش عالی ضمن خدمت فرهنگیان، دانشگاه مفید، مرکز مدیریت دولتی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، تربیت معلم، مجتمع شاهد علی اکبر(ع) و مجتمع رزمندگان از جمله سوابق 27ساله حقیقی در بخش آموزشی است.
احمد موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان

احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستا‌ن فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی گرایش آبیاری از دانشکده کشاورزی زابل است. پیش از این به‌عنوان معاون ‌استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه مشهد فعالیت داشته است.
وی سمت‌ها و فعالیت‎های مختلفی را در کارنامه کاری خود دارد که بیشتر آن‌ها در نیمه شرقی کشور بوده است. از فرمانداری شهر سراوان در دولت اصلاحات بگیرید تا مدیرکلی حراست استانداری سیستان و بلوچستان و فرمانداری شهرستان‌های چابهار و تربت حیدریه در دولت تدبیر و امید در رزومه موهبتی دیده می‌شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار