۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : ۱۵۷۶۹

🌴ریشه و تاریخ وحدت کجا و از چه موقع است!؟


🌴ریشه و تاریخ وحدت کجا و از چه موقع است!؟

⭕️بعضی شایدگمان می کنند بحث وحدت مربوط به همین دهه های اخیر است! و اما جواب امام صادق "علیه السلام" از زبان علامه عسکری "ره" بسیار جالب و در خور تامل است!!!

📜در احادیث مکتب اهل بیت این چنین آمده است: کسی که در نماز <بسم الله الرحمن الرحیم> را قرائت نکند، نمازش باطل است. و نمی توان پشت سر او نماز خواند. اما از آنجا که برادر مسلمان حنفی من آن را ندیده است و سوره حمد را بدون بسم الله قرائت می کند، در کتاب <وسائل الشیعه> ضمن سه حدیث از امام صادق "علیه السلام" روایت شده است که حضرت فرمودند <کسی که پشت سر آنان نماز بگذارد، مانند کسی است که پشت سر رسول خدا "صلی الله علیه و آله"  نماز گذارده است. با اینکه امام جماعت حنفی بسم الله را نمی خواند. در حدیث دیگری آمده است: هنگامی که با آنان نماز بخوانی به عدد مخالفانت (منظور مخالف در قرائت بسم الله) گناهانت آمرزیده می شود، پس نماز را در مسجد (یعنی با آن ها) بجای آور.

📈راوی دیگری به امام صادق "علیه السلام" شکایت می کند و می گوید : برای ما امامی است مخالف (با شما) و نسبت به همه اصحاب بغض می ورزد . حضرت در پاسخ فرمودند : < درباره سخن او نگران نباش ، قسم به خداوند اگر صادق باشی قطعا تو نسبت به او به مسجد سزاوارتر هستی. پس اولین نفری باش که به مسجد وارد می شوی و آخرین نفری باش که از آن خارج می گردی و رفتارت را با مردم نیکو گردان و خوبی را بگو>

💫امام صادق "علیه السلام" به راوی دیگری می فرماید ای اسحاق آیا در مسجد با آنان نماز میگذاری ؟! اسحاق گفت بله . حضرت فرمودند : با آنان نماز گذار زیرا نماز گذار با آنان در صف اول نماز ، مانند کسی است که شمشیر زدن او در راه خدا مشهور و معروف است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار