۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب : ۱۶۶۵۳
فرماندار تالش خبر داد: 

اختصاص بیش از ۸ میلیارد اعتبار برای بازسازی خرابی های سیل تالش

اختصاص بیش از ۸ میلیارد اعتبار برای بازسازی خرابی های سیل تالش
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی فرماندار تالش، « سید عیسی مهدوی » در جلسه کمیته برنامهریزی تالش که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهارکرد: در سال جاری در  سه سرفصل تملک و دارایی پنج میلیارد و ۵۷۲ میلیون تومان، از محل درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی ۹ میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان و از جزء ۴۸ردیف ۵۵۰۰۰۰  به مبلغ ۲۳میلیارد و ۷۰۱ میلیون تومان اعتبار شهرستان بوده که در مجموع  ۳۸میلیارد و ۸۲۹ میلیون تومان در قالب ۲۵۴ پروژه به تفکیک فصل و برنامه در اعتبارات سال ۹۷ به شهرستان تالش اختصاص یافته است.
 
فرماندار تالش به درگیر بودن این شهرستان در سیلاب‌های متوالی اخیر اشاره کرد و افزود: همه نهادهای حمایتی و دستگاه‌های اجرایی  در سیلاب‌های اخیر پای کار بوده و در شرایط بحرانی به انجام امور ضربتی در پیشگیری از تشدید خسارت‌های سیلاب‌های بعدی پرداختند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به بازدید مسئولان استانی از موقعیت شهرستان و انعکاس مشکلات شهرستان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبلغ هشت میلیارد و ۴۹۲ میلیون تومان اعتبار از جز ۴۲ردیف ۵۳۰۰۰ تملک دارایی سرمایه ای (حوادث) برای ۳۵ پروژه شهرستان برای بازسازی خرابی‌های سیل اخیر تصویب و در شرف تایید نهایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تنظیم موافقت نامه است.
 
مهدوی گفت: علی‌رغم همه مشکلات در سر راه دولت با توجه به خرابی‌های ناشی از سیلاب‌های مکرر این میزان اعتبار به شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای بهره‌گیری و رفع مشکلات و معضلات از سیلابهای اخیر تقدیم شد.
 
وی با اشاره به اینکه ازمحل کمک‌های فنی و اعتباری مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به پروژه محروم روستای کوهستانی حویق برای تجدید پروژه این منطقه که در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارد، اختصاص یافته است، اظهارکرد: به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب پروژه به تاخیر افتاده و در اسرع وقت در شرایط مناسب به همراه پیمانکار بازدید خواهیم داشت و امیدوارم با این مبلغ اعتبار مشکلات منطقه محروم حویق را مرتفع شود.
 
عالی ترین نماینده دولت در تالش مبلغ  ۲۶۰ میلیون تومان از محل ارزش افزوده به ۴۴ پروژه مناطق روستایی وعشایری و روستاهای فاقد دهیاری با مدیریت فرمانداری اختصاص پیداکرده که با حضور اداره راه مشکلات این قشر از جامعه شهرستان مرتفع شود.
 
مهدوی گفت: ۳۰ میلیارد تومان به پل جمهوری اسلامی شهرستان اختصاص پیدا کرده که با تخصیص ۳ میلیارد تومان با پیمانکار قرارداد بسته درحال تجهیز کارگاه برای آغاز پروژه می‌باشد و در مواقع اضطراری به دلیل عدم ‌امکان خدمات دهی آسیب های زیادی مردم ‌شهرستان ومسافرین دیده که امیدواریم با بهره برداری از این پروژه  معضلات  شهرستان درحوزه ترافیک نیز پایان یابد.
پایان پیام/163
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار