۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب : ۱۶۶۵۴
جابجائی دبیرستانی که برای والدین و دانش آموزان مشکل ساز شد

استمداد والدین دانش آموزان گرگانی از رهبر معظم انقلاب

استمداد والدین دانش آموزان گرگانی از رهبر معظم انقلاب
به نام خداوند بخشاینده و مهربان 
                              خدمت رهبر معظم انقلاب حضرت ایت الله خامنه ای دامت برکاته
با عرض سلام و احترام . و ایام سوگواری محرم و صفر (که در سوگ برترین انسانهای تاریخ بشریت که نمونه ایثار و از جان کذشتگی و حماسه و شجاعت و ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت بودند ) را خدمت حضرتعالی تسلیت و تعزیت عرض میکنم . 
اینجانب پدر یکی از سیصد و اندی دانش اموز دبیرستان نمونه دولتی شهر گرگان هستم . که توسط مسئولین استان در حق فرزندان ما (این کشور )اجحاف شده است . و چون مدیران استانی  کشوری بدلیل اینکه همه از یک جناح میباشند و به اعتراض ما والدین رسیدگی نکرده و نمیکنند لذا شکایت نزد جنابعالی اوردم که امیدوارم تا دیر نشده و ضربه تحصیلی وارده به دانش اموزان نمونه بحدی نشود که نتوان جبران کرد به خواسته ما رسیدگی گردد . چون حضرتعالی فرمودید از هر چه بگذرید از گرفتن حق افراد نخبه و نمونه نمیگذرید و اینها هم دانش اموزان نمونه شهر گرگان هستند .
مدتی است که نمایندگان والدین در سطح استان از استانداری و فرمانداری و امام جمعه و نمایندگان مجلس و حتی وزارت اموزش و پرورش و ... پیگیر جابجا نشدن دبیرستان نمونه دولتی شهر از داخل شهر به روستای محمد اباد هستند نمایندگان والدین زمانی که متوجه جابجا شدن مدرسه شدن اعتراض کردند و اول مسئولین استان و شهر گرگان گفتند جابجایی منتفی است تا والدین خیالشان راحت شود و اما دراواسط  شهریور ماه  بدلیل ملاحظات جناحی به خواسته بر حق والدین توجه نکرده و دوباره گفتند مدرسه به روستای محمد اباد میرود . و دستور جابجایی دبیرستان نمونه از داخل شهر به روستای محمد اباد در اطراف شهر بنابه دلیلی که هیچ عقل سلیمی قبول نمیکند را صادر کردند . و به خواسته و دغدغه والدین و دانش اموزان توجه نکرده و نشستن بر میز قدرت را بر رسیدگی به خواسته بحق مردم ترجیح دادند . و نمیدانم چرا در کشور ما این مردم هستند که همیشه باید از حق خود بگذرند و مدیران هر کاری دلشان میخواهد بکنند و کسی و سازمانی نیست از انها بازخواست کند .
دبیرستان نمونه ایرانشهر در مرکز شهر گرگان جنب اداره اموزش و پروزش و نزدیک میدان شهرداری  که دسترسی به تمام شهر با تاکسی و اتوبوس شهری  برای دانش اموزان با کمترین هزینه (که همیشه دغدغه والدین قشر متوسط و ضعیف جامعه هست )میسرمیباشد و همچنین در نزدیکی کتابخانه شهر جهت مطالعه و تحقیق دانش اموزان قرار دارد .
ساختمان دبیرستان با توجه به قدمت بالا اما از مستحکمترین ساختمانهای مدارس کشور میباشد و دوسال قبل جهت نوسازی ان حدود دو میلیارد هزینه کردند که دارای کلاسهای با فضای مناسب و محیطی ارام است
.
اما ساختمان جایگزین که فعلا دبیرستان  را به انجا منتقل کردن در چند کیلومتری شهر گرگان (درجاده ترانزیتی گرگان به اق قلا ومنطقه ویژه و  بازارچه مرزی اینچه برون ) در  روستای محمد اباد میباشد . که نه تاکسی دارد و نه سرویسی در اواسط روز .  جاده ای پر خطر که همیشه تصادفات خطرناکی در این محور اتفاق میافتد . محل جدید علاوه بر هزینه اضافی که بر والدین تحمیل کرد از نظر ایمن بودن دانش اموزان هم بر نگرانی والدین اضافه نمود .
دراول مهر اولین روز بازگشایی مدارس تعداد حدود هفتاد نفر از دانش اموزان و تعدادی از والدین درجلوی دبیرستان ایرانشهر در مرکز شهر گرگان تجمع اعتراضی کردند که درخواست انها باز گرداندن مدرسه به محل قبلی بود که این تجمع در اخبار شبانگاهی صدا و سیما بصورت گزارش کوتاه پخش شد (البته در حین گرفتن گزارش توسط خبر نگار صدا و سیما که درد دل و دغدغه مردم را ضبط میکرد تا به گوش مسئولین برسانند شخصی که ادعا میکرد از مسئولین امنیتی است با تلفن همراه با شخصی دیگر تماس گرفت و سپس گوشی را جلوی گوش گزارشگر گرفت و از انطرف به گزارشگر دستور دادند  که گزارش را نیمه رها کرد ه و برود که او هم رفت ) و در گزارش شب هم گزینشی قسمتی را پخش کردند و نظر خانم مدیر را بعنوان جواب گذاشتند و مسئله را سرپوش گذاشتند و تمام . این است که عرض کردم همه چیز دارد فدای جناح بازی یک مشت مدیر بی مسئولیت و خدا نشناس میشود و همیشه هم حق مردم پایمال میگردد .

چند ساعت بعد از شروع تجمع فرماندار امد و از خانواده ها خواست نمایندگانی بروند و در دفتر فرمانداری پیگیر مطالبات شوند و تجمع را خاتمه بدهند تا دشمنان سوء استفاده نکنند چرا که این جریان بعد از ترور نا جوانمردانه در اهواز بود و لذا برای اینکه خوراک تبلیغاتی به دشمنان قسم خورده نظام داده نشود و هم اینکه والدین و دانش اموزان همگی عاشق انقلاب و نظام و مطیع اوامر رهبری هستند دست از تجمع کشیدند تا مسالمت امیز به حق خود برسند و لذا چند نفر به نمایندگی به دفتر فرماندار رفتند و در انجا قول رسیدگی داده شد . اما حیف که مسئولین از این موقعیت سوء استفاده کردندو به جای رسیدگی به حق والدین می خواستند زمان بخرند تا ابها از اسیاب بیافتد و مردم خسته شوند و انها کار غیر قانونی خود را به انجام برسانند و بر سر مسئله سرپوش بگذارند که انجام شد .و جالبتر اینکه با وقاحت اعلام کردند هر کس مخالف رفتن به محمد اباد است دانش اموز خود را به مدرسه دیگری ببرد . (زور گویی و سوءاستفاده از قدرت و جو بوجود امده و زیر پا گذاشتن حق دانش اموزان ).
این دانش اموزان با قبولی در ازمون ورودی وارد دبیرستان  نمونه شدند و از دانش اموزان نخبه و نمونه شهر هستند و حالا باید با کج فهمی مسئولان به مدرسه دیگری بروند . بعضی
از والدین توانایی فرستادن به مدرسه غیرانتفاعی خوب را ندارند چرا باید چنین ظلمی در حق دانش اموزان نمونه بعمل اید ؟!!!!!
حالا دانش اموزان حتما باید با سرویس و با هزینه های اضافی تحمیل شده به مدرسه بروند و همچنین همیشه والدین در اظطراب باشند که مبادا در این جاده پر خطر اتفاقی برای دانش اموزان بیافتد .
اگر دانش اموزی صبح موقع رفتن به مدرسه از سرویس برای چند دقیقه جا بماند و یا بخواهد در بین مدرسه بدلیل کسالت و یا هر دلیل دیگری به خانه برگردد. تاکسی و یا خودرو خطی وجود ندارد که دانش اموز بتواند از ان استفاده کند و حتما باید با تاکسی تلفنی انهم با هزینه گزاف به مدرسه یا خانه برود چرا که بعلت نبودن وسیله نقلیه مطمئن با هزار زحمت و با اتلاف وقت زیادتر و به جان خریدن خطرات  جاده پر خطر با یک الی دوساعت اتلاف وقت به مقصد برسد . که برای بعضی از خانواده ها که درامد کمی در ماه دارند این هزینه ها ی تحمیلی مشکل ساز میباشد .
وقتی در روز تجمع . خانواده ها از دغدغه سلامت رسیدن در جاده پر خطر و هزینه اضافی میگفتند خانم مدیر کج فهم و بقیه دور قاب چینهای اطرافش که با رانت و سفارش نماینده ای که از اقوامش است به این سمت رسیدند به جای جوابگو بودن فقط با تمسخر لبخند میزد . چرا که او و امثالش دغدغه قشر کارگر و کارمند را ندارد .
انها حتی مدیر لایق دبیرستان را که با انها همراه نبود و راضی به این جابجایی نبود را بر کنار کردند (بازنشستگی تحمیلی ) . مدیر مربوطه برنامه های کاملی جهت رشد تحصیلی دانش اموزان داشت شخصا با مدیر فوق در تابستان امسال ماههای تیر و مرداد و شهریور بارها در مورد کلاسهای تقویتی دانش اموزان صحبت کردم برنامه های خوبی داشت و قول داده بود که امسال دوازدهمی ها بالای شصت تا هشتاد درصد قبولی در رشته های پزشکی و خوب دانشگاه از این مدرسه خواهیم داشت .
ولی بعلت کج فهمی مدیر رانتی و سیاسی کاری و جناح بازی مسئولین استان این مهم انجام نخواهد شد و ضربه سختی به پایه دوازده ایها که کنکور دارند وارد شده و کلاسهای تقویتی که با تلاش مدیران در تابستان شروع شده بود از نیمه دوم شهریور تا کنون بلا تکلیف رها شده و الان اول ابان ماه هست هنوز برنامه خاصی ارائه نگردید .
کلاسهای تقویتی روزهای تعطیل هفته و بیشتر روز پنج شنبه برگذار میشد و امکان تردد برای دانش اموزان  به مدرسه جدید در ساعات مختلف بدلیل نبودن سرویس نمیباشد میخواهند با مدرسه دیگری در داخل شهر گرگان هماهنگ کنند تا دانش اموزان کلاسهای تقویتی را به ان مدارس یروند و در این فاصله دانش اموزان کلاس دوازده هستند که از برنامه خود عقب میافتند . البته خانم مدیر و دور و بریها مشکلی ندارند چرا که در سایه رانت و پارتی بر مسندهای خود سوارند و به ریش ما میخندند . و بچه های ما از
قافله علم عقب افتادند که افتادند انها میزشان پا برجا باشد .
نمیدانم . ایا مسئولین ما که خیلی راحت از کنار این حق کشی ها میگذرند اعتقادی به خدا و روز قیامت دارند ؟ .

نمایندگان مجلس که برای گرفتن رای همه نوع وعده میدهند الان نمیبینند اینهمه اجحاف در حق دانش اموزان را ؟ چرا باید بچه های ما از داخل شهر به روستای محمد اباد بروند و بعد مدرسه را به هنرستان تربیت بدنی بدهند و تابلوی انرا نصب کنند ؟  . انها که میگفتند ساختمان ایرانشهر را میخواهیم موزه اموزش و پرورش کنیم ؟ که انهم غلط است سیصد و اندی دانش اموز نمونه به خارج شهر بروند و انوقت ساختمان موزه شود ؟ اری نمایندگان بیشتر فکر جناح بازی هستند و اینکه چند صباحی بر کرسی خاصی تکیه بزنند و دغدغه مردم در مرام انها جایی ندارد . کجایند نمایندگان مخلص و بی ریای اوایل انقلاب . عملکرد مجلس ما مرا به یاد مجلس انگلستان در فیلم کرامول میاندازد که بارها از صدا و سیما پخش شد . ما را کرامولی اسلامی ارزوست .
در دوم مهر دومین روز مدارس تعدادی از اهالی روستای محمد اباد جلوی درب ورودی مدرسه را گرفته و اجازه وارد شدن دانش اموزان را نمی دادند و میگفتند زمانی که از ما زمین گرفتند گفتند که برای روستا مدرسه میسازیم و حالا دختران ما باید به شهر گرگان مدرسه بروند و بچه های دیگر به این مدرسه . و میگفتند سقف مدرسه روستا که دبستانیها درس میخوانند در حال ریزش است و باید این مدرسه به بچه های ما داده شود . که میگوین مسئولین به انها قول دادند بچه های انها که معدل بالای پانزده داشته باشند را بدون ازمون ورودی وارد مدرسه نمونه کنند که انها هم راه را باز کردند . همه جا دروغ و کلاه گذاشتن سر مردم تا کجا میخواهیم پیش برویم خدا میداند .
در روز تجمع صحبت شد که به دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر گرگان برویم که یکی از والدین که نماینده ما بود گفت قبلا رفتیم در انجا جواب دادند که ما در این امور دخالت نمیکنیم و حتی حاضر به گرفتن نامه انها نشدند . !!!!!!!!!!!!!!!
اگر نماینده ولی فقیه و امام جمعه نمیتواند مشکل مردم را گوش کند و پیگیر مطالبات مردم نشود پس چه نماینده ای میباشد ؟ .  اگر نمیتوانند وظایف نمایندگی ولی فقیه که بالاترین مرجع در استان است را انجام دهد اجازه دهد شخص دیگری جایگزین ایشان شود شخصی که دغدغه مردم را درک کند و در رفع مشکلات مردم قدم بر دارد .
اگر امام جمعه محترم خبر نداشت و ندارد و مسئولین دفتر سر خود این حرف را زدند با انها برخورد کند و حالا پیگیر مشکل والدین دانش اموزان شود .تا حقی ضایع نگردد چرا که مردم همیشه با نظام بودند و هستند .
ما مردم مسیری  دیگر برای بیان مشکلات و ظلم مسئولین داشتیم که اطلاعات بود انهم وزارت شد و زیر نظر همانهایی که بیشترین مشکل را دارد قرار
گرفت و با یک سفارش و دستور حق ناحق میگردد . خدا نبخشد ان کسانی را که اطلاعات را به بهانه اختصاص دادن بودجه به وزارت تبدیل و زیر نظر قوه مجریه بردند . چقدر خوب میشد وزارت اطلاعات به مدیریت اطلاعات تبدیل و از بدنه دولت خارج میشد و به رسالت اصلی خود که کنترل سه قوه است تبدیل میشد .
البته از زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) در موارد دیگر (از قبیل مبارزه با معاندین و تروریستها و گروهکهای تروریستی و وهابی ) تقدیر و تشکر می کنیم . و ایکاش همان قاطعیت را در مبارزه با مفسدان اقتصادی و مدیریتی در داخل بدنه ادارات هم اعمال میکردند تا حقی نا حق نگردد .
در انتهای نامه عرض میکنم . که ما والدین دانش اموزان دبیرستان نمونه دولتی شهر گرگان همگی به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی پایبند بوده و حتی حاضریم جانمان را در راه اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی اهداء کنیم و در این راه در دوران دفاع مقدس ده ها ماه در جبهه حق علیه باطل در خدمت نظام بودیم .
این حقیر در سال 65 جهت تدارکات منطقه خرمشهر و سپس تدارکات جبهه در عملیاتهای کربلای 4و5 برای اولین بار در جهان پل شناور چرخشی که شبها دایر بود و روزها در کناری استتار میشد را بر روی رودخانه کارون در دارخوئین نصب کردم که اوایل همه میگفتند امکان اجرا وجود ندارد ولی با پشتکار انرا برای اولین بار در جهان اجرایی کردم . این را عرض کردم که بدانند ما از خادمان انقلاب هستیم و هر کاری برای شکوفایی نظام از دست ما بر اید مضایقه نمیکنیم . و الان هم خود را سرباز نظام و رهبری و کشور عزیزمان ایران اسلامی میدانیم .
ولی رسیدگی به احقاق حق دانش اموزان مظلوم (به دست تعدادی سیاستمدار جناحی و مدیر کج فهم که دغدغه و مشکل و درد والدین و دانش اموزان را درک نمیکنند و حاضر نیستند از اشتباه خود برگردند ) را خواستاریم .
درخواست داریم که گروهی جهت بررسی و رفع مشکل و شنیدن درد و دغدغه والدین که هنوز پیگیر برگرداندن مدرسه به جای اولیه ان یعنی دبیرستان ایرانشهر در جنب اموزش و پرورش هستند به شهر گرگان اعزام تا مشکل حل گردد .
چه بهتر که این گروه زیر نظر وزارت خانه ای نبوده تا سفارش پذیر نباشد .

جابجایی مدرسه به روستای محمد اباد نه تنها هیچ منفعتی ندارد بلکه ضرر ان خیلی خیلی زیاد میباشد . و لذا شدیدا نیاز به بررسی و احقاق حق دانش اموزان را داریم .
                                                                        با تشکر و تقدیم احترام ..
شایان ذکر است اصل نامه و درخواست در رسانه های استانی منتشر و در اختیار این پایگاه خبری می باشد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين