۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۱۶۶۵۶
وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در تبریز مطرح کرد؛

افزایش نرخ ارز فرصتی برای توسعه صادرات است/ تاکید برحفظ تولید و اشتغال موجود

افزایش نرخ ارز فرصتی برای توسعه صادرات است/ تاکید برحفظ تولید و اشتغال موجود
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «رضا رحمانی»، وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت، در دیدار با «آیت الله محمد علی آل هاشم»، امام جمعه تبریز، با تاکید بر لزوم حفظ وضع موجود واحدهای تولیدی و به تبع آن حفظ اشتغال که ازتاکیدات مقام معظم رهبری است، گفت: دولت در سال جاری و در بودجه سال 98 تامین کالاهای اساسی را با ارز 4200 و از منابع خودش تضمین کرده است و از این بابت نگرانی نداریم و این در حالی است که ذخایر کالاهای اساسی ما اکنون در بهترین شرایط حتی بیشتر از سالهای قبل است.
وی افزود: دولت در تخصیص منابع ارزی هم ملزومات تولید را دراولویت قرار داده و بعد از کالاهای اساسی تامین مواد اولیه و تامین قطعات وملزومات تولید در اولویت است و ما نیز باید از همه ظرفیتها باید استفاده کنیم .
رحمانی افزود: اگر موانع و ناهماهنگی هست باید رفع شود وبر همین مبنا و استفاده از ظرفیت استانها به خصوص استانهای مرزی و تفویض اختیار به استانداران در صدد تسهیل امور و حل مشکلات هستیم.
وی تصریح کرد :‌حمایت از تولید داخلی و حل مشکلات تکلیف همه مسوولین است و کار جهادی می‌طلبد و حفظ وضع موجود تولید باید مد نظر باشد.
وزیر صمت در پایان با اشاره به توسعه تولید برخی کالاها در کشور ادامه داد: پروژه ای را در عملیاتی نمودن تولید داخلی، معادل 10 میلیارد دلار کالاهای وارداتی در دست اجرا داریم.
گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز سفر خود به استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز را با حضور در گلزار شهدای این شهر و نثار گل بر مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس آغاز کرد.
در این سفر یک روزه رضا رحمانی ، بازدید از طرح های توسعه شرکت شیشه جام، افتتاح طرح تولید فولاد شرکت شهریار در شهرک صنعتی آخولا و نیز نشست صمیمی باصاحبان صنایع را در برنامه دارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار