۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۶
کد مطلب : ۱۶۶۷۹
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان:

شناسایی ۱۶حوزه آبخیز در لرستان

شناسایی ۱۶حوزه آبخیز در لرستان


به گزارش خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان، شیرزاد نجفی  مدیرکلمنابع طبیعی و آبخیزداری لرستان بیان کرد: امسال با توجه به تاکید مجلس شورای اسلامی و هیات وزیران سه لایحه مهم فرسایش خاک (پسماند‌ها، محیط زیست و آبخیز داری) تقدیم مقام معظم رهبری شد که از این مجموع برآبخیزداری و آبخوان داری تاکید ویژه شده است.
وی اظهار داشت: لذا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار به این حوزه در سطح کشور اختصاص یافت که از این میزان اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال برای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری لرستان مصوب شد.
نجفی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات استانی نیز ۱۰۰ میلیارد ریال با اعتبار آبخیز داری و آبخوان داری استان افزوده شد.
وی با تاکید بر اینکه ازتمام محققان و دانشمندان و مدرسان در این حوزه برای بازدید از مجموعه اقدامات انجام شده دعوت می‌شود ادامه داد: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار هکتار عملیات آبخیز داری در لرستان انجام شده که امسال از محل صندوق توسعه ملی بیش از ۱۴۵ هزار هکتار آبخیزداری در دست اقدام است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری لرستان اظهار داشت: بیش از ۲ هزار و ۶۵۰ هکتار عملیات بیولوژیکی، نهال کاری با گونه‌های مثمر در سطح استان در حال انجام است.
نجفی افزود: همچنین ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار طرح‌های گیاه پزشکی و ۲ هزار هکتار گیاهان دارویی از محل صندوق توسعه ملی در سطح استان در دست اقدام است.
وی بیان کرد: امسال با مشارکت کارکنان منابع طبیعی استان در راستای کاهش آتش سوزی در استان اقدامات قابل توجهی انجام شد و در هفت شهرستان استان یک مورد آتش سوزی نیز رخ نداد.
نجفی گفت: با همکاری آموزش و پرورش در سال ۹۵ و ۹۶ حدود ۴۶ هزار همیار طبیعت معرفی و کارت دریافت کردند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار