۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۵
کد مطلب : ۱۶۶۸۳
معاون اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان:

2 هزار و 800 دانش‌آموز زنجانی به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند

2 هزار و 800 دانش‌آموز زنجانی به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند
محمود عباسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان انجام شد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه آشنایی دانش‌آموزان با دلاوری‌ها و ایثارگری‌های نسل انقلاب مهم‌ترین اولویت این اعزام‌ها بوده است، افزود: این اعزام‌ها طی دو مرحله از 21 مهر‌ماه سال‌جاری آغاز و تا یکم آذر‌ماه ادامه داشت.
وی با اشاره به اینکه در این اعزام دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم اعزام شدند، بیان کرد: این اعزام‌ها در دو بخش دختران و پسران برگزار شد.
عباسی با اشاره به اعزام 35 دستگاه اتوبوس در بخش خواهران و 25 دستگاه اتوبوس در بخش براردان به مناطق عملیاتی غرب کشور در استان کرمانشاه تصریح کرد: در مجموع 60 دستگاه اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر و پسر از مدارس متوسطه دوره دوم اعزام شدند.
 
*پیش‌بینی برنامه‌های فرهنگی در اردوهای راهیان نور
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به رشد حضور دانش‌آموزان در سال‌جاری نسبت زمان مشابه سال گذشته در اردوهای راهیان نور عنوان کرد: این استقبال حاصل فعالیت خوب عوامل اجرایی بوده است.
وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایش میدانی شبانه و حضور در منطقه عملیاتی مرصاد و مزار شهدای گمنام طاق بستان از جمله برنامه‌های اجرایی برای دانش‌آموزان بوده است، اضافه کرد: این برنامه‌ها با هدف آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان با تاریخ این دوره از ایران اسلامی انجام شده است.
عباسی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور عنوان کرد: این برنامه‌ریزی بر اساس نظرسنجی از دانش‌آموزانی بود که در سال‌های گذشته در این مناطق حضور داشته‌اند، انجام شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطر نشان کرد: برگزار‌ی مسابقات فرهنگی، دلنوشته برای جشنواره، رهاورد سرزمین نور واحکام شرعی از دیگر برنامه‌های اردوی راهیان نور دانش آموزی بوده است، تصریح کرد: در این دوره از اعزام راهیان نور دانش‌آموزی، تلاش شد با برگزاری برنامه‌های متنوع دستاورد حاصل از این اردوی معنوی بیش از پیش باشد تا یادگاری خوشی در ذهن و خاطرات دانش‌آموزان شکل گیرد.
وی با اشاره به استقبال دانش‌آموزان از حضور نیروهای رزمنده زنجان در اردوهای راهیان نور بیان داشت: در این اردوها دانش‌آموزان با زندگی دانش‌آموزان در دوره گذشته آشنا شدند که هم به تحصیل علم می‌پرداختند و هم در جبهه‌های جنگ حضور مداوم داشتند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار