۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۶
کد مطلب : ۱۷۰۷۹

رمز پیروزی

رمز پیروزی

رمز پیروزی
روزهای نخستین دی‌ماه سال گذشته، کشور آبستن حوادث مهمی بود. طراحی دشمن این بود که پروژه‌ی آشوب علیه ایران را از دی ماه آغاز کرده و به زعم خود، در بهمن‌ماه، کار را یک‌سره کند. برخلاف تصور آنها اما این‌بار هم، «بیداری و هوشیاری» مردم موجب شکست نقشه‌ی آنان شد.
یک هفته بعد از این آشوب‌ها، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در تشریح پروژه‌ی دشمن چنین گفت: "چند ماه پیش در اربیل اتاق عملیاتی تشکیل شد که مسئولیت آن با مایک‌آندریا، رئیس ویژه‌ی عملیات سازمان سیا بود که بر روی پرونده‌ی ایران کار می‌کرد؛ همچنین در این اتاق عملیات، رئیس‌دفتر پسر صدام و برادرزن صدام، به همراه نماینده‌ای از عربستان و نماینده‌ای از منافقین نیز حضور داشتند... اسم پروژه را استراتژی همگرایی نتیجه‌بخش گذاشتند. فکر می‌کردند در مرحله‌ی اول شهرهای ایران را از کنترل نظام خارج می‌کنند. بعد از آن می‌خواستند اسلحه وارد کشور کنند که با به جای گذاشتن کشته‌ها بتوانند تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کنند. از آن طرف هم منافقین وارد کشور شوند و با کمک خواستن از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها، امنیت کشور ما را به هم بزنند... آن‌ها همچنین چنین برآورد کرده بودند که اگر هم موفق به براندازی نظام نشوند برای فشار اقتصادی و ضربه‌زدن به ملت ایران چند تحریم از شورای امنیت علیه ایران اخذ کنند. "
مردم آمدند، دشمن شکست خورد
ده روز بعد از این حوادث، یعنی نوزدهم دی‌ماه، رهبر انقلاب در اولین دیدار عمومی خود بعد از این حوادث، تحلیلی جامع درباره‌ی آن ارائه داده و درباره‌ی دلایل شکست این سناریو چنین فرمودند: «کاری که مردم در اینجا کردند این است: اوّل خب یک عدّه‌ای آمدند؛ البتّه عدّه‌ی زیادی هم نبودند، لکن به مجرّد اینکه دیدند که اینها هدف‌هایشان چیست و شعارهایشان معلوم شد، مردم صف‌ها را جدا کردند. همان‌هایی که روز پنجشنبه و روز جمعه در اجتماعات مطالبه‌ی «نه به گرانی» و امثال اینها شرکت کرده بودند، همان‌ها در روز نهم دی آمدند در تظاهرات عظیم مردم شرکت کردند و علیه آنها شعار دادند؛ علیه آمریکا، علیه منافق شعار دادند. مردم صفشان را جدا کردند.»۹۶/۱۰/۱۹
حضور و هوشیاری مردم اگرچه موجب شکست پروژه‌ی زمستان دشمن شد، اما از همان موقع، پروژه‌ی دیگری را آغاز کردند: "پروژه‌ی تابستان داغ". قرار بود نظیر همان اتفاقات دی ماه، در تابستان سال جاری بیفتد و به زعم خودشان، این بار دیگر کار ایران را یک‌سره کنند. اما یک‌ماه قبل از اتفاقات تابستان، رهبر انقلاب در سخنرانی خود در حرم امام خمینی(ره)، بار دیگر از سناریوی دشمن رونمایی کردند: «نقشه‌ی دشمن را کاملاً می‌دانیم چیست و آن نقشه را برای مردم افشا می‌کنیم... امروز نقشه‌ی دشمن این سه چیز است: فشار اقتصادی، فشار روانی، و فشار عملی؛ هدف هر سه نوع فشارهای دشمن هم سیطره‌ی بر کشور عزیز ما ایران است، همچنان‌که بر بعضی از کشورهای بدبخت روسیاه منطقه سیطره و تسلّط دارد... فشار اقتصادی، تحریم است... می‌خواهند ملّت ایران را به ستوه بیاورند به خیال خودشان؛ می‌گویند ملّت ایران را به ستوه بیاوریم تا نظام اسلامی ناچار بشود تسلیم زورگویی‌های ما بشود... امّا فشار روانی؛ این خیلی نکته‌ی حائز توجّه و مهمّی است. نقاط قوّت جمهوری اسلامی را، نقاط قوّتی که برای کشور و برای ملّت مایه‌ی اقتدار و مایه‌ی تقویت است نشان کرده‌اند و آنها را در تبلیغات و در برخوردها به‌عنوان نقاط چالش‌آفرین معرّفی می‌کنند؛ برای اینکه ملّت ایران را نسبت به آنها دلسرد کنند... و امّا فشار عملی، که... عبارت است از اینکه در کشور آشوب ایجاد کنند؛ این برنامه‌ی قطعی آنها است که البتّه سرِ آنها به سنگ خواهد خورد.»۹۷/۳/۱۴
ملت باید بیدار باشد
نتیجه آنکه گرچه در تابستان نیز اتفاقاتی چون تلاطم‌های چند روزه در بازار سکه و ارز، یا عملیات‌های کور تروریستی (مانند حادثه‌ی اهواز) اتفاق افتاد، اما باز هم این دشمن بود که سرش به سنگ خورد و نقشه‌اش به نتیجه‌ای نرسید. نظیر چنین سناریویی را برای آبان‌ماه نیز در نظر گرفته بودند که اساسا راه به جایی نبرد. این البته، مانند همه‌ی این چهل سال، آخرین رویارویی نظام سلطه با جمهوری اسلامی نبوده است و بی‌تردید، در حال طراحی سناریوهای جایگزین برای امسال و از آن مهم‌تر سال آینده هستند.
برای همین هم رهبر انقلاب در دیدار خود با خانواده‌ی شهدا، با اشاره به شکست پروژه‌ی تابستان داغ دشمن، چنین تاکید فرمودند که: «من هم به ملّت عزیزمان عرض می‌کنم این بیداری را حفظ کنید؛ اینکه اینها گفتند در سال ۹۷ ما چنین می‌کنیم، چنان می‌کنیم، و نقشه‌هایی را برای جمهوری اسلامی ابراز کردند - یعنی در واقع نقشه‌شان لو رفت- این ممکن است فریب باشد؛ ممکن است جنجال را برای سال ۹۷ بکنند، نقشه را برای سال ۹۸ بکشند؛ مِن‌باب مثال. همه باید حواس‌شان جمع باشد؛ به همه‌ی ملّت عرض می‌کنم. آمریکا دشمن خبیثی است، دشمن حیله‌گری است، دستش با صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه در یک کاسه است و همه‌ی آنها دشمن ایران اسلامی و دشمن ملّت ایرانند؛ ما باید بیدار باشیم. البتّه ما قوی‌تر از آنها هستیم؛ آنها با این انگیزه‌ی قوی علیه جمهوری اسلامی، تاکنون هیچ غلطی نتوانسته‌اند بکنند، بعد از این هم نمی‌توانند بکنند؛ در این تردیدی نیست.»
بیداری و هوشیاری مردم ایران همان موضوعی است که همه‌ی سناریوهای دشمن در این چهل سال را با شکست مواجه کرده است. اگر "تحریم و آشوب"، آخرین منازعه‌ی نظام سلطه با مردم ایران باشد، از این گردنه هم می‌توان عبور کرد به شرط آنکه همین عنصر بیداری، در آحاد ملت وجود داشته باشد. این همان رمز پیروزی مردم ایران در این چهل سال است.
منبع: خط حزب الله
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين