۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۱
کد مطلب : ۱۷۱۶۱
تشکیل پرونده فوری درپی مرگ رئیس کتابخانه مرکزی همدان در اثر اشتباه پزشکی

خبر تلخی بود، مرگ یک مادر در حین زایمان و در اثر تزریق دارویی که نباید تزریق می‌شد!

خبر تلخی بود، مرگ یک مادر در حین زایمان و در اثر تزریق دارویی که نباید تزریق می‌شد!
خبر تلخی بود، مرگ یک مادر در حین زایمان و در اثر تزریق دارویی که نباید تزریق می‌شد! ماجرا از این قرار است که سیده منصوره حسینی شعار، رئیس کتابخانه مرکزی همدان در هنگام زایمان در بیمارستان بوعلی و در اثر اشتباه پزشکی جان خود را از دست می‌دهد و دیگر هرگز طعم مادر شدن را نمی‌چشد. هرچند دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها در تلاش است موضوع را پیگیری کند تا ابعاد ماجرا مشخص شود و حتی با پزشک خاطی نیز برخورد شود، اما با این اقدامات هیچ‌گاه مرحومه سیده منصوره حسینی‌شعار برنمی‌گردد و دیگر نوزادش برای همیشه از آغوش مادر محروم شده است.

تشکیل پرونده ویژه برای اشتباه پزشکی که یک نوزاد را بی‌مادر کرد
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار رسیدگی فوری به این حادثه و تهیه دستورالعمل‌های لازم برای جلوگیری از تکرار این نوع حوادث شده است.
مختارپور درباره جزئیات این ماجرا به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «خانم حسینی‌شعار یک نیروی جوان، با استعداد و رئیس کتابخانه ما بودند و اتفاقی که برای ایشان افتاده به‌شدت ما را متأثر کرده است.»
او ادامه می‌دهد: «ایشان برای زایمان به بیمارستان بوعلی همدان مراجعه کردند. در حالی که به متصدیان درمان اعلام شده بود که خانم حسینی‌شعار به دارویی حساسیت دارند، اما همانطور که همراهان ایشان می‌گویند، متصدیان پس از تماس با پزشک و به‌رغم تذکرها، دارو را تزریق می‌کنند و متأسفانه همین مسئله موجب به کما رفتن و در نهایت فوت همکارمان می‌شود.»
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی اظهار می‌دارد: «خوشبختانه دادستان همدان در این زمینه همکاری‌های خوبی داشته و دستور فوری در این خصوص صادر کرده و پرونده‌ای را برای بررسی تشکیل داده است.»
مختارپور تصریح می‌کند: «هم ما و هم خانواده خانم حسینی‌شعار می‌خواهند که این پرونده بررسی شود. از یک سو منتظر اقدام وزیر بهداشت و از سوی دیگر پیگیری‌ها و اقدامات دادستان همدان هستیم.»
مختارپور با اشاره به این موضوع که پرونده مرگ مادران در حین زایمان واقعاً دردناک است، می‌گوید: «هرچند می‌دانیم که این اقدامات باعث نمی‌شود که مرحومه حسینی‌شعار برگردد، اما امیدواریم که وزیر بهداشت در این زمینه اقدامی جدی انجام دهد و همین مسئله زمینه‌ای برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی شود.»

اعلام اطلاعات تکمیلی و جزئیات پرونده تا ظهر امروز
محمدهادی ناصری طاهری، مدیر روابط عمومی نهاد کتابخانه‌ها درباره جزئیات این ماجرا به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «در نامه دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی تا حدودی ماجرای این حادثه مشخص است. تا ظهر امروز از استان همدان اطلاعات تکمیلی و جزئیات پرونده را می‌گیریم و آن را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم.»
اشتباهات پزشکی از مواردی است که اگر اتفاق بیفتد، سلامت و جان بیمار را می‌گیرد و بعد از آن هر چقدر پزشک را جریمه کنند یا حتی او را به زندان بفرستند، فایده‌ای ندارد! متأسفانه باید گفت که در میان تمام رشته‌های پزشکی، رشته‌ای که بیشترین میزان قصور را به خود اختصاص داده، در زنان و زایمان و مربوط به تولد نوزاد است؛ خطایی که گاهی جان مادر را می‌گیرد یا بعد از ۹ ماه بارداری، نوزادی مرده را به دنیا می‌آورد. این بار این قصور پزشکی جان رئیس کتابخانه مرکزی همدان را گرفته است. حالا خانواده خانم حسینی‌شعار، مسئولان نهاد کتابخانه‌ها و مردم چشم انتظار اقدام مناسب و جدی از سوی وزیر بهداشت هستند تا علاوه بر پاسخ مناسب درباره این حادثه تأسف‌برانگیز با دستورالعمل مناسب مانع وقوع حوادث این‌چنینی در بیمارستان‌ها شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار