۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷
کد مطلب : ۱۸۴۳۷

 اضلاع داخلی فتنه ۸۸

 اضلاع داخلی فتنه ۸۸

◀ نقش عناصر خارجی در #فتنه_۸۸، غیر قابل انکار است و هر چشم بینایی می‌تواند نشانه‌های این توطئه را به روشنی ببیند؛ در کنار ضلع خارجی، چهار گروه از خواص به صورت ویژه هیزم بیار آتش #فتنه بودند و سطوحی از هدایت فتنه را بر عهده داشتند. این چهار گروه عبارتند از:

1⃣ خواص معاند و ضد انقلاب: عقده‌ها و کینه‌ها از ایستادگی مردم ایران پای اسلام و انقلاب موجب شد بخشی از معاندین به تبعیت از دستورالعمل‌های دشمن خارجی در جریان فتنه فعال شوند. این دسته به‌ویژه در هدایت آشوب‌ها و اردوکشی‌های خیابانی فعال بودند.

2⃣ خواص دگر اندیشان: این دسته کسانی بودند که تلاش داشتند اسلامیت را از نظام حذف کرده و تجلی آن در مردم سالاری را مخدوش کنند. شعار‌هایی از جنس «جمهوری ایرانی» که نشأت گرفته از آرمان‌های این گروه است، بهترین معرف آنان می‌باشد.

3⃣ خواص قدرت پرست: بودند و امروز نیز هستند، خواصی که برای آن‌ها هیچ چیز جز در دست گرفتن قدرت مهم نیست. این‌ها نه در پی خدمت به اسلام و ایران بلکه به دنبالی آبی برای عطش قدرت طلبی خود هستند. این گروه تنها و تنها در صورتی انتخابات را می‌پذیرند که نام کاندید خودشان از صندوق خارج شود وگرنه همواره به رأی مردم به چشم شک و تردید نگاه می‌کنند و همه را خیانت کار و دزد می‌خوانند.

4⃣ خواص غافل: این دسته از خواص در رقابت‌های قبیلگی مانده بودند و دعوا را نه دعوایی مبنایی و اساسی با اصل نظام و مکتب امام(ره) بلکه دعوای راست و چپ می‌پنداشتند. خواص غافل متأسفانه نتوانستند در فضای غبار آلود فتنه حق را تشخیص دهند و با سکوت خود یا مواضع اشتباه آب بر آسیاب فتنه ریختند.

⬅ این چهار گروه از سر خیانت یا خامی، پشت به پشت هم با تبعیت از دشمن خارجی و ایجاد آشوب، برای مردمی که موعد جشن و پیروزیشان بود، حادثه آفرینی کردند و راه تعدی به اسلام، آرمان‌های انقلاب و ائمه معصومین(ع) را هموار ساخته و کشور را به لبه پرتگاه کشاندند.

⬅ امیدوارم #نه_دی که قیام عمومی مردم بر علیه پنج عنصر فوق بود توانسته باشد خواب یا چرت خواص را پرانده و چشم بصیرتشان را به دنیای پر پیچ و خم و پیچیده امروز و فردا گشوده باشد وگرنه باید منتظر جواب‌های سخت‌تری از سوی مردم باشند.
علیرضا زاکانی
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار