۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
کد مطلب : ۱۸۵۹۴

رئیس بانک جهانی استعفا کرد؛ کنایه به ترامپی که خدمات رفاهی اولویت او نیست


رییس بانک جهانی، جیم یونگ کیم، در تاریخ یک فوریه قصد دارد استعفا کند تا به یک شرکت متمرکز بر سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیربنایی بپیوندد، اما کار او در بانک تقریبا سه سال پیش از پایان دوره اش، به پایان رسیده است.
به گزارش بیان ما به نقل از شفاف به نقل از مارکت واچ؛ او روز دوشنبه اعلام کرد، به طور بالقوه مبارزه ای میان دولت ترامپ و منتقدان کنترل ایالات متحده در بانک جهانی، که بزرگترین موسسه توسعه مالی در جهان است، قرار می گیرد.
 
کیم بانک جهانی
او برای اولین بار در سال 2012 رئیس بانک جهانی شد و در سال 2016 به مدت کوتاهی در سال 2021 مامور شد و به این معنا بود که جانشین او در اولین دوره ریاست Trump منصوب نخواهد شد. او قبلا رئیس دانشکده دورتموث بوده است، و پیش از این یک پزشک بود که برای مبارزه با ویروس ایدز شناخته شده بود.
مدیر عامل فعلی بانک جهانی، در تاریخ 1 فوریه، رئیس موقت خواهد شد. این بیانیه به نام شرکتی که آقای کیم به آن ملحق شده بود، ارائه نخواهد شد.
در تاریخ هفت دهه بانک جهانب، رئیس آن همیشه توسط ایالات متحده انتخاب شده است، اما بسیاری از روسای بانک جهانی تا پایان دوره باقی می ماندند.
گزارش‌ها در ارتباط با استعفای «جیم یونگ کیم»، رئیس این نهاد مالی تائید شده است.
علت استعفای جیم یونگ که قرار بود تا سال ۲۰۲۲ ریاست بانک جهانی را برعهده داشته باشد، اعلام نشده است.
جیم یونگ کیم دارای تابعیت دو گانه آمریکا- کره جنوبی بود و از سال ۲۰۱۲ ریاست این نهاد را برعهده داشت. از آنجا که آمریکایی بودن اجاره ریاست به سایر اعضا را نمی داد. علاوه بر این، چالش میان ترامپ ومخالفانش برای انتخاب رئیس بعدی بانک چهانی است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار