۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۵
کد مطلب : ۱۸۶۹۵
با حضور مقامات نظامی و سیاسی انجام شد:

ضیافت شام بر روی عرشه ناوشکن خیبر کشور پاکستان در بندرعباس

ضیافت شام بر روی عرشه ناوشکن خیبر کشور پاکستان در بندرعباس
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، در این مراسم دریادار «محمد سالم»، فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاکستان گفت: حضور همه شما عزیزان برای ما مسرت بخش و الهام بخش است.
 
دریادار محمد سالم با اشاره به روابط ایران و پاکستان، خاطرنشان کرد: روابط این دو کشور ریشه دار بوده و دارای اشتراکات ملی و مذهبی است و همین اشتراکات باعث ایجاد روابط نظامی قابل ملاحظه ای بین دو کشور شده به طوری که در چند سال اخیر بازدیدهای متناوبی از بنادر بندرعباس در ایران و کراچی در پاکستان انجام شده و نیروی دریایی ایران در رزمایش امان نیز حضور داشته است.
 
وی افزود: بازدید حال حاضر این ناوگروه نیز باعث ارتقا روابط در جوانب مختلف خواهد شد.
 
فرمانده ناوگروه پاکستانی با اشاره به اهمیت برقراری امنیت در منطقه عنوان کرد: دولت و کشور پاکستان معتقد به ارتقاء امنیت در منطقه است و در راستای این هدف نیروی دریایی پاکستان حضور مداومی را در اقیانوس هند جهت مبارزه با دزدان دریایی دارد که با برقراری گشت منطقه‌ای که با حضور کشورهای منطقه صورت می گیرد که در آن  نیروی دریایی ایران نقش و همکاری ویژه ای دارد توانسته امنیت منطقه و خطوط مواصلاتی واقع در اقیانوس هند را تامین کند.
 
وی با اشاره به شاه راه تجاری بین پاکستان و ایران، تصریح کرد: شدت بخشیدن به فعالیت تجاری در بندر گوادر پاکستان و بندر چابهار ایران و برقراری امنیت دریایی توسط نیروی دریایی دو کشور باعث رونق فعالیت های  تجاری و شکوفایی اقتصادی دو کشور خواهد شد.
 
دریادار دوم «مجتبی محمدی»، فرمانده منطقه یکم امامت نداجا نیز گفت: دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان دارای اشتراکات دینی، ملی و کلامی هستند که این اشتراکات باعث ارتقا روابط دو کشور خواهد شد.
 
وی افزود: همکاری کشورهای حاشیه اقیانوس هند بویژه  همکاری دو نیروی دریایی ایران و پاکستان نقش مهمی در یک دریانوردی ایمن در اقیانوس هند خواهد شد.
 
در پایان و به رسم یادبود هدایایی به مقامات سیاسی و نظامی مدعو و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاکستان اهدا شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار