۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۶
کد مطلب : ۱۸۷۰۲
استاندار لرستان:

رتبه سوم لرستان در بین استانهای کشور به جهت رشد بودجه سال 98 /سهم لرستان از اعتبارات ملی 1.43 درصد است

رتبه سوم لرستان در بین استانهای کشور به جهت رشد بودجه سال 98 /سهم لرستان از اعتبارات ملی 1.43 درصد است
به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ خادمی روز چهارشنبه که در گردهمائی فصلی ائمه جمعه لرستان در دفتر نماینده ولی فقیه در این استان سخن می گفت  با بیان اینکه 17 هزار و 100 میلیارد ریال سال آینده در قانون بودجه برای این استان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: بخشی از این بودجه صرف حقوق 34 دستگاه اجرایی استان است.
اوافزود: تعدادی از دستگاه های اجرایی نظامی و انتظامی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها و قوه قضائیه حقوق را از بودجه ملی دریافت می کنند.
خادمی تصریح کرد: حدود سه هزار و 910 میلیاردریال از بودجه در نظر گرفته شده برای استان بودجه جاری می باشد.
او خاطر نشان کرد: مابقی بودجه استان صرف امور عمرانی می شود که طرح های عمرانی نیز به 2 گروه تقسیم می شوند.
خادمی بیان کرد: برخی از طرح های عمرانی مانند احداث سدها و چهار بانده ها دارای بودجه ملی هستند و با ذکر نام طرح اعتبار در نظر گرفته شده است.
او گفت: اعتبار این طرح ها سه هزار و 540 میلیارد ریال است که البته طرح های راه آهن و آزاد راه از منابع دیگری تامین می شوند.
خادمی یادآورشد: سهم لرستان از اعتبارات ملی 1.43 درصداست و نسبت به سهم جمعیت استان در کشور بودجه استان رقم کمی است.
او ادامه داد: اعتبارات عمرانی لرستان در بودجه سال آینده از 2 هزار و 920 میلیارد ریال به سه هزار و 540 میلیارد ریال افزایش یافته و رشد 10.6 درصد داشته است.
خادمی با بیان اینکه بودجه جاری لرستان نسبت به سال گذشته رشد 19.75 درصد داشته است، تاکید کرد: اعتبار استانی لرستان که بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود سال قبل هشت هزار و 600 میلیارد ریال بوده که الان به 9 هزار و 570 میلیارد ریال رسیده است.
استاندار لرستان با  بیان اینکه درآمد تعریف شده بری لرستان حدود پنج هزار میلیارد ریال است  عنوان کرد: در بودجه عمرانی لرستان جایگاه هشتم کشور و به لحاظ رشد بودجه استان سوم کشور است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار