۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶
کد مطلب : ۱۸۷۰۷
در نشست تخصصی دفاتر فنی شرق کشور مطرح شد

۴۰۰۰ طرح نیمه‌تمام ورزشی در انتظار تأمین اعتبار

۴۰۰۰ طرح نیمه‌تمام ورزشی در انتظار تأمین اعتبار
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، روزبه زورقی بعدازظهر امروز در نشست تخصصی دفاتر فنی و نظارت بر طرح‌ها و اماکن ورزشی شرق کشور اظهار داشت: به ازای هر نفر ایرانی در سطح کشور حدود ۶۳ صدم متر مربع سرانه وزرشی وجود دارد که حتی با نرم مشخص شده در برنامه سوم توسعه کشور بسیار فاصله دارد.
وی افزود: در قانون اساسی به‌صراحت به ‌رایگان بودن ورزش برای عموم اشاره شده است و بر این اساس دولت وظیفه دارد توسعه وزرش همگانی رایگان را در دستور کار خود قرار دهد.
سرپرست دفتر فنی و نظارت بر طرح‌ها و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ هزار باب فضای ورزشی سرپوشیده و روباز فعال در مناطق شهری و روستایی کشور وجود دارد و حدود ۴ هزار پروژه ورزشی نیمه‌تمام در حال احداث منتظر تأمین اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیز در این نشست از ۶۲ پروژه ورزشی خیرساز در مناطق گوناگون استان خبر داد و گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۷ پروژه ورزشی در خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد.
مهران‌ سرپرست افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۲ پروژه ورزشی در خراسان‌جنوبی کلنگ‌زنی یا افتتاح می‌شود.
وی میزان اعتبارات جذب‌شده پروژه‌های ورزشی در دست اقدام خراسان‌جنوبی در سال ۹۶ و ۹۷ را حدود ۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر پروژه ورزشی راکد ملی و استانی نداریم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار