۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۰
کد مطلب : ۱۸۷۵۹
خرم‌آباد

۹۳ هزار خانواده روستایی، عشایری مشمول بسته حمایتی مستمری‌بگیران می‌شوند

۹۳ هزار خانواده روستایی، عشایری مشمول بسته حمایتی مستمری‌بگیران می‌شوند
مصطفی شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و با تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری مبنی بر اطلاع‌رسانی دستاوردهای نظام به مردم یکی از این دستاوردها در لرستان ایجاد صندوق بیمه به‌صورت تخصصی است که پوشش بیمه اجتماعی بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان فوت را فراهم می‌کند.
وی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی از سال 1384 راه‌اندازی شده‌ است، افزود: تاکنون در کل کشور بیش از یک‌میلیون و 736 هزار و 430 خانوار تحت‌پوشش قرار گرفته‌اند که از این تعداد بیش از 93هزار و 390 خانوار در سطح کشور مستمری‌بگیر در گروه‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان فوت از خدمات صندوق بهره‌مند شدند.
‌مدیرکل امور استان‌ها و کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عنوان کرد: افرادی که می‌توانند در این صندوق بیمه شوند شامل کشاورزان، روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر20 هزارخانوار هستند؛ متقاضیان با پرداخت ماهیانه 20 تا 45 هزارتومان می‌توانند تحت‌پوشش قرار گرفته و از خدمات صندوق استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه لرستان از استان‌های مهم هم به‌لحاظ عشایر و هم جمعیت روستایی است، بیان کرد: 188 هزار خانواده جامعه هدف ما در لرستان هستند که تا به امروز 62 هزار خانواده که معادل 33 درصد است را تحت‌پوشش قرار داده‌ایم.
شریعتی گفت: از 62 هزار خانواده تحت‌پوشش بیمه اجتماعی 2 هزار و 130 خانواده مستمری‌بگیر هستند، در لرستان 50 کارگزاری که در نقاط مختلف روستایی قرار دارند کار بیمه مراجعه‌کنندگان را انجام می‌دهند.
مدیرکل اموراستان‌ها و کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد: در 9ماهه اول امسال 114میلیارد ریال آورده بیمه‌شده‌ها در استان داشته‌ایم اما هزینه ما در حوزه تعهدات قانونی 6 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده و این نشان می‌دهد میزان بسیار بالایی از وصولی‌ها در لرستان هزینه شده‌ است.
شریعتی اظهار داشت: جمعیت عشایر لرستان  14 هزار خانواده است که تاکنون 7هزار خانواده یعنی حدود 50 درصد که رقم مناسبی است تحت‌پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند، اما رقم تحت‌پوشش بیمه اجتماعی در حوزه روستایی 33درصد بوده که این میزان نسبت به آمار شهری تحت‌پوشش کمتر است.
وی افزود: استان‌هایی داریم که بیش از 50 درصد از جامعه هدف‌شان تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند، بنابر این در لرستان با وجود ظرفیت موجود و با اطلاع‌رسانی باید تعداد خانواده‌های تحت پوشش  را به 50 درصد ارتقا داد.
مدیرکل امور استان‌ها و کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از چند تحول مثبت خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر شرایط و امکاناتی فراهم‌شده تا افرادی که در سایر بیمه‌ها سوابقی دارند بتوانند سوابق را منتقل کنند، نکته دیگر موضوع بسته حمایتی مستمری‌بگیران است که کارهای مقدماتی آن انجام‌شده  و 93 هزار خانواده مشمول بسته حمایتی خواهند شد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار