۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب : ۱۸۸۹۷
در اعتراض به کنفرانس ضد ایرانی

کاردار لهستان به وزارت امور خارجه فراخوانده شد

کاردار لهستان به وزارت امور خارجه فراخوانده شد
کاردار لهستان به وزارت امور خارجه فراخوانده شد
کاردار لهستان در اعتراض به کنفرانس ضد ایرانی به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.
به گزارش بیان ما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی، در اعتراض به کنفرانس ضد ایرانی به اصطلاح صلح و امنیت در خاورمیانه با میزبانی مشترک آمریکا و لهستان که قرار است در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه در ورشو برگزار شود، روز شنبه ۲۲ دی ، ویچخ اونلت کاردار لهستان به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.
در این دیدار رئیس اداره اول شرق اروپای وزارت امور خارجه مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام طرف لهستانی در همراهی با آمریکا برای برگزاری این کنفرانس را اعلام داشته و گفت: این یک حرکت خصمانه از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است و انتظار می‌رود لهستان از همراهی با آمریکا در برگزاری این کنفرانس خودداری نماید.
کاردار لهستان در این دیدار با ارائه توضیحاتی در خصوص کنفرانس مذکور، بر ضد ایرانی نبودن آن و بیان اینکه مواضع لهستان با اظهارات اخیر مقامات آمریکایی متفاوت است تاکید کرد.
رییس اداره اول شرق اروپای وزارت امور خارجه کشورمان با ناکافی دانستن این توضیحات و تاکید بر ضرورت اقدام جبرانی فوری دولت لهستان تاکید کرد در غیر این صورت جمهوری اسلامی ناچار به اتخاذ اقدامات متقابل است. کاردار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور اظهار داشت که پیام دولت جمهوری اسلامی ایران را به مقامات ذیربط لهستان منعکس خواهد کرد.
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار