۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب : ۱۸۹۹۷
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام:

افزایش نرخ باسوادی در ایلام به ۹۴ درصد

افزایش نرخ باسوادی در ایلام به ۹۴ درصد
به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، «اسفندیار رستم زاد»، ظهر امروز (۲۴ دی) در جلسه شورای آموزش و پرورش این استان، اظهار کرد: تحولی که در بخش سوادآموزی در کشور طی ۴۰ سال گذشته روی داده بسیار بزرگ بوده که نشان دهنده اهمیت جایگاه علم و دانش از منظر دین مبین اسلام است.
 
وی، افزود: میزان باسوادی در جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان ایلام برابر آمارها سال ۵۵ تنها ۲۵.۳۸ درصد بود که با شروع نهضت سوادآموزی این مقدار به ۹۴.۵ درصد در سال ۹۵ رسید.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، تاکید کرد: همچنین نرخ باسوادی مردان استان اکنون به بیش از ۹۶ درصد رسیده درحالی که قبل از انقلاب تنها ۳۸ درصد بود.
 
رستم زاد، یادآور شد: در زمینه سوادآموزی زنان نیز تحول بسیار بزرگی ایجاد شده به طوریکه میزان باسوادی زنان قبل از انقلاب اسلامی تنها ۱۲ درصد بود که به بیش از ۹۲ درصد رسیده است.
 
وی، در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط مدرسه شهید کرمی شهر ایلام اشاره کرد و گفت: این مدرسه قرار است به بوستان دانش آموز تبدیل شود.
 
رستم زاد، خاطرنشان کرد: این ملک با وجود اینکه توسط شهرداری به بوستان دانش آموزی تبدیل می شود ولی مالکیت آن همچنان با آموزش و پرورش است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار