۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب : ۱۹۰۰۶
استاندار کردستان:

یک هزار و 714 میلیارد تومان در بودجه سال 98 برای کردستان پیش بینی شده است/دریافت 50 درصد بودجه سال 97

یک هزار و 714 میلیارد تومان در بودجه سال 98 برای کردستان پیش بینی شده است/دریافت 50 درصد بودجه سال 97
به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشستی با روحانیون و علما استان کردستان که شامگاه یک شنبه در استانداری کردستان برگزار شد، به ظرفیت های عظیم استان در بخش آب، کشاورزی و محصولات پروتئینی اشاره کرد و گفت: نامه ای درخصوص تخصیص اعتباری معادل یک و نیم میلیارد دلار به خدمت مقام معظم رهبری نوشته شده تا در بخش آب، توسعه کشاورزی و افزایش تولید گوشت قرمز هزینه شود که امید است با موافقت ایشان همراه شود.
استاندار کردستان عنوان کرد: علی رغم وجود مشکلات استان کار های بسیار خوب و اعتبارات قابل توجهی دریافت شده است که در سال ۹۶ در مجموع هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد که این رقم در سالجاری یک هزار و ۵٨۵ میلیارد تومان است که در شش ماهه نخست ۵۰ درصد آن دریافت و تا پایان سال مابقی نیز جذب و هزینه خواهد شد.
مرادنیا اضافه کرد: اعتبارات استان در سال ۹٨ نیز هزار و ۷۱۴ میلیارد تومان در بودجه پیش بینی شده که از رشد برخوردار شده است.
او در ادامه به اعتبارات پرداخت شده توسط بانک ها به طرحهای گوناگون نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع دو هزار و۵۰۰ میلیارد تومان میزان تسهیلات پرداختی بانک ها بوده که می تواند کمک موثری به کاهش بیکاری باشد.
استاندار کردستان همچنین به اعتبارات قابل توجه و پیش بینی شده برای احداث و تکمیل راههای بین شهری وروستایی نیز گریزی زد و عنوان کرد: در سالجاری ۴٨۰ کیلومتر راه بین شهری در دست اجرا و پیمان است که برای اتمام آن نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
مرادنیا با بیان اینکه در استان کردستان شش هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد، گفت: هم اکنون هزار کیلومتر راه روستایی در سطح استاندر در دست انجام است که این بخش نیز نیازمند اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی است.
استاندار کردستان ردیف های موجود در بودجه ۹٨ برای حل مشکل آب شرب شهرها و روستا های استان نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: اعتبارات راه آهن کردستان از ۴٨ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و دولت وعده داده است تا پایان سال ۹۹ قطار به سنندج برسد.
مرادنیا افزود: برای تکمیل کریدور شمال به جنوب در سال آینده دولت ۱۶۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته و امید داریم با اتمام تونل باغان مریوان این جاده نیز تا پایان سال آینده زیربار ترافیک برود.
استاندار کردستان در پایان سخنان خود خواستار ایفای نقش پررنگ تر روحانیون در امید بخشی به جامعه شد و افزود:  دشمن درصدد ایجاد نفاق وتفرقه در بین مردم است و در این راه از همه امکانات وبسترهای موجود استفاده می کند.
وی تاکید کرد: لازم است در این شرایط حساس همگان فارغ از تعلقات حزبی و جناحی برای توسعه استان تلاش کنند وما نیز در چارچوب اصلاح پذیرای انتقادات سازنده هستیم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار