۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶
کد مطلب : ۱۹۰۱۲
پیگیری سوژه مردم:

تالاب هامون خشک شد

تالاب هامون خشک شد
به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، به دنبال ثبت سوژه تالاب هامون خشک شد از سوی مردم در سامانه فارس من خبرنگار فارس موضوع را از مسؤول مربوطه پیگیری کرد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال این استان یکی از خشکترین سالهای خشکسالی خود را تجربه می کند باید برنامه ریزی لازم انجام شود تا مشکلات مردم به حداقل کاهش یابد.
عبدالرحمن شهنوازی افزود: با توجه به تداوم خشکسالی در سیستان و بلوچستان درخواست تشکیل کارگروه ملی احیای تالاب بین المللی هامون، توسعه اراضی دشت باهوکلات در سطح ۶هزار هکتار، پیگیری حق آبه رودخانه هیرمند، درخواست اعتبار ۵۰میلیارد تومانی برای مهار ریزگردها و غیره مورد توجه قرار گرفته است.
وی ایجاد سایت اسکان، پیش بینی سبد غذایی برای ساکنان مناطق دچار بحران سیستان و بلوچستان برای جلوگیری از مهاجرت و ماندگاری جمعیت، خرید علوفه برای نگه داشت دام، خرید تانکر آبرسانی در روستاهای در معرض تنش آبی و اختصاص آرد مورد نیاز و جمع‌آوری شن‌های روان از روستاها را از دیگر پیشنهادات برای رفع مشکلات استان در حوزه بحران خشکسالی برشمرد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۰روز توفانی و نامناسب در این استان گزارش شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار