۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۷
کد مطلب : ۱۹۴۸۶

سیر تا پیاز طرح سهمیه بندی بنزین / هر ایرانی یک لیتر در هر روز؛ امکان فروش هم وجود دارد

سیر تا پیاز طرح سهمیه بندی بنزین / هر ایرانی یک لیتر در هر روز؛ امکان فروش هم وجود دارد / یارانه ۵ هزار تومانی هر لیتر بنزین، چگونه به افرادی می‌رسد که خودرو ندارند؟
کمی پس از احیای کارت سوخت، طرح سهمیه بندی بنزین در مجلس اعلام وصول شد. این طرح، با آنچه در زمان دولت احمدی نژاد اجرا می‌شد، تفاوت دارد؛ از این نظر که سهمیه به همه ایرانی‌ها تعلق می‌گیرد نه خودرو. ۲۰ درصد مردم نه خودرو دارند و نه موتورسیکلت. با این وجود سهمیه بنزین خود را می‌گیرند و می‌توانند آن را به فروش برسانند. در حال حاضر به ازای هر لیتر بنزین، ۵ هزار تومان یارانه داده می‌شود. اکنون قرار است این یارانه به نوعی به همه مردم داده شود؛ چه صاحبان خودرو و چه کسانی که خودرو ندارند.

کمی پس از احیای کارت سوخت، طرح سهمیه بندی بنزین در مجلس اعلام وصول شد. این طرح، با آنچه در زمان دولت احمدی نژاد اجرا می‌شد، تفاوت دارد؛ از این نظر که سهمیه به همه ایرانی‌ها تعلق می‌گیرد نه خودرو.
به گزارش «انتخاب»، اهمیت موضوع از این جهت است که ۲۰ درصد مردم نه خودرو دارند و نه موتورسیکلت. با این وجود سهمیه بنزین خود را می‌گیرند و می‌توانند آن را به فروش برسانند.
طبق آمار، در حال حاضر به ازای هر لیتر بنزین، ۵ هزار تومان یارانه داده می‌شود. اکنون قرار است این یارانه به نوعی به همه مردم داده شود؛ چه صاحبان خودرو و چه کسانی که خودرو ندارند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار