۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۱۹۹۸۷

ثابت کردند که مديريت نمي‌دانند/ احمدرضا هدايتي

ثابت کردند که مديريت نمي‌دانند
احمدرضا هدايتي
اين جمله‌اي است که اين‌روزها و به‌خصوص پس از تشديد تورم و گراني‌هاي کاذب ايجاد شده در بازار، شايد بيش از هر زمان ديگر به‌گوش مي‌رسد، اما واقعيت ماجرا چيست؟
ماجراي  جوسازي‌هاي مورداشاره، ادامه داستان دنباله‌داري است که قدمت آن با عمر شکوهمند انقلاب اسلامي ايران برابر و همزمان است و اين داستان چيزي نيست جز، داستان توطئه‌هاي پنهان و آشکاري که هر روز به شکلي جديد و بعضا با قالبي متفاوت، بروز و ظهور مي‌يابد. يک‌روز ايجاد ناامني و آشوب و اغتشاش در نقاط مختلف کشور، يک زمان جنگ و بمباران يا تخريب و بمب‌گذاري و همزمان نفوذ و کودتا، تهديد و ترور، تحريم و ايجاد بازارسياه، شبيخون فرهنگي شايعه‌پراکني و جوسازي، کشته‌سازي و بحران‌آفريني و حالا بارديگر ترور هويتي نظام و نهادهاي انقلابي وابسته به آن و ترور شخصيتي مسئوليني که تمام عمر خود را صرف حفاظت از انقلاب و پيشرفت و توسعه کشورکرده‌اند.
در اين‌روزها اگرچه دشمن بيشتر توان خود را بر ايجاد بحران‌هاي کاذب اقتصادي متمرکز كرده، اما همزمان مي‌کوشد تا با سوءاستفاده از وضعيت ايجاد شده و کم‌کاري و ضعف برخي از مسئولين نالايق و حداکثر استفاده از موقعيت افراد خائن و نفوذي خود در دستگاه‌هاي مختلف دولتي، تصويري غيرواقعي و سراسر توأم با عيب و نقص از انقلاب اسلامي ترسيم كرده و براي نااميد کردن مردم، چنين القاء کند که نظام اسلامي فاقد توانايي‌هاي لازم براي اداره حکومت است.
اين درحالي است که نگاهي گذرا به دستاوردهاي چهل‌ساله انقلااب اسلامي ثابت کرده که همانند جنگ تحميلي، هر کجا مديران و مسئولين اراده کرده و خواسته‌اند و مردم نيز هوشياري و بصيرت و نيز اتحاد و انسجام خود را حفظ نموده‌اند، توانسته‌اند با عنايت الهي و اتکاء به نيروهاي درون‌زا، افتخارآفرين باشند و مطلوب‌ترين شرايط، بهترين موقعيت و برترين جايگاه را براي کشور و جامعه به ارمغان آورند.
متقابلا تجربه ثابت کرده که هرگاه هريک از فراد جامعه تحت تأثير القائات و جوسازي‌هاي رسانه‌هاي خارجي (مثل شبکه‌هاي تلويزيوني ماهواره‌اي يا فضاي مجازي)
 با اهداف پليد دشمنان همراه شدند و  مسيري که آنها برايشان مشخص کردند را برگزيدند، خسارات فراواني را متحمل شده‌اند.
متأسفانه به‌رغم توصيه‌هاي مکرر رهبر معظم انقلاب و ساير مسئولين دلسوز نظام مبني بر ضرورت حفظ هوشياري و بصيرت‌افزايي در برابر اقدامات خصمانه دشمنان يا بردباري و تحمل مشکلات و کاستي‌هاي مقطعي، همچنان برخي از افراد جامعه و ايضا گروهي از مسئولين، اين مهم را به فراموشي سپرده و خواسته و ناخواسته با اهداف دشمنان همراه شده‌اند.
اين قضيه بارها و در مقاطع خاص و در مواردي مانند فتنه سال88 و يا ساير آشوب‌ها و اغتشاشات سياسي و امنيتي که تاکنون توسط دشمن طراحي و اجرا شده است و يا ساير بحران‌هاي ساختگي و مصنوعي اقتصادي مانند کمبود مقطعي برخي از کالا و خدمات، با اقداماتي مانند خريد و احتکار عمده و حتي احتکار خانگي مواد غذايي بنزين، ارز، سکه و طلا و امثال آن توسط برخي از افراد جامعه عينيت يافته است.
البته همان‌گونه که اشاره شد، همه کاستي‌ها را نبايد به‌حساب توطئه دشمنان گذاشت، چراکه گاهي عدم ‌شايسته‌سالاري و سوءمديريت‌ها و گاهي نيز خيانت و خباثت افراد فرصت‌طلب يا افراد نفوذي و ضدانقلاب باعث ايجاد اختلال در مسير تحقق اهداف عالي انقلاب اسلامي شده و شکل گرفتن دولت، جامعه و تمدن نوين اسلامي به‌معناي واقعي آن را با وقفه مواجه ساخته است.
بااين‌حال اولا؛ در کنار برخي از ضعف‌ها و کاستي‌هاي انکارناپذير مديريتي، نبايد توطئه دشمنان و خباثت و خياثت نفوذي‌ها به سيستم اداره کشور ناديده انگاشته شود و مهم‌تر اينکه نبايد اين مشکلات را به حساب نظام اسلامي و انقلاب اسلامي گذاشت.
اين نکته از آن جهت حائز اهميت است که اهداف عالي انقلاب اسلامي همواره بر کسب سعادت مادي و معنوي براي تمام افراد جامعه استوار بوده و هرگز از مسير رشد و تعالي انسان‌ها و پيشرفت و توسعه مملکت اسلامي عدول نکرده است.
و اگر گاهي انحرافي در مسير ايجاد شده است، ناشي از ضعف يا اِعمال سليقه‌هاي شخصي برخي از مسئولين و رفتار غلط برخي از افراد جامعه و همچنين توطئه‌هاي مستمر دشمنان اين مرز و بوم بوده است.
در بيان علت دشمني استکبار نيز، ذکر اين نکته ضروري است که؛ علاوه بر منافعي که بيگانگان پس از تولد انقلاب اسلامي ايران در منطقه از دست داده‌اند، محتواي ارزشمند و انسان‌ساز اسلام و ماهيت ضداستکباري و عدالتخواهانه انقلاب اسلامي سبب شده تا دشمنان خدا با تمام توان عليه اين پديده نوظهور قيام نمايند.
و درست به همين علت است که تمام تلاش خود را معطوف آن نموده‌اند تا به هر شکل ممکن در مسير پيشرفت و آباداني سرزمين اسلامي ايران، مانع ايجاد نمايند و اين نکته همان چيزي است که مقابله با آن، مستلزم بصيرت و هوشياري و همچنين حضور مؤثر در صحنه‌هاي مختلف دفاع از دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي است.بديهي است در اين عرصه، پرهيز از دامن زدن به توطئه بيگانگان و اجتناب از تشديد بحران‌هاي مختلفي که در بخش‌هاي گوناگون سياسي، امنيتي، اقتصادي و ساير بخش‌ها به ما تحميل مي‌شود، بيش از هر اقدام ديگري کارساز خواهد بود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار